Plugins - LiteSpeed Cache - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (1207 entries)

en: <b>Last crawled:</b> %d item(s)
tr: <b>Son taranan:</b> %d öğe(ler)

en: View .htaccess
tr: .htaccess'i görüntüleyin

en: You can use this code %1$s in %2$s to specify the htaccess file path.
tr: htaccess dosya yolunu belirtmek için %2$s içinde %1$s kodunu kullanabilirsiniz.

en: PHP Constant %s is supported.
tr: %s PHP sabiyi destekleniyor.

en: Default path is
tr: Varsayılan yol şu

en: .htaccess Path
tr: .htaccess yolu

en: Please read all warnings before enabling this option.
tr: Lütfen bu seçeneği etkinleştirmeden önce tüm uyarıları okuyun.

en: This will delete all generated unique CSS files
tr: Bu işlem oluşturulan tüm benzersiz (unique) CSS dosyalarını siler

en: In order to avoid an upgrade error, you must be using %1$s or later before you can upgrade to %2$s versions.
tr: Olası yükseltme hatalarını önlemek için %2$s sürümüne yükseltmeden önce %1$s veya daha yeni bir sürümü kullanıyor olmalısınız.

en: Use latest GitHub Dev/Master commit
tr: En son GitHub Dev/Master commitini kullan

en: Press the %s button to use the most recent GitHub commit. Master is for release candidate & Dev is for experimental testing.
tr: En son GitHub commitini kullanmak için %s düğmesine basın. Master sonraki sürüm adayı, Dev deneysel testler içindir.

en: Downgrade not recommended. May cause fatal error due to refactored code.
tr: Eski sürüme dönüş önerilmez. Yeniden düzenlenmiş kodlar nedeniyle önemli hatalara neden olabilir.

en: Only optimize pages for guest (not logged in) visitors. If turned this OFF, CSS/JS/CCSS files will be doubled by each user group.
tr: Sayfaları sadece misafir (giriş yapmamış) ziyaretçiler için optimize et. KAPALI hale getirilirse CSS/JS/CCSS dosyaları her kullanıcı grubu için ikiye katlanır.

en: Listed JS files or inline JS code will not be optimized by %s.
tr: Listelenmiş JS dosyaları veya satır içi JS kodları %s tarafından iyileştirilmeyecektir.

en: Listed URI will not generate UCSS.
tr: Listedeki URI'ler için UCSS oluşturulmayacaktır.

en: The selector must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
tr: Seçici CSS içerisinde yer almalıdır. HTML'deki üst sınıflar (class) çalışmaz.

en: Wildcard %s supported.
tr: %s joker karakteri destekleniyor.

en: How to choose an UCSS whitelist selector?
tr: UCSS beyaz liste seçicileri nasıl belirlenir?

en: Useful for above-the-fold images causing CLS (a Core Web Vitals metric).
tr: İlk açılışta görüntülenen ve CLS'e ( Bir Core Web Vitals metriğidir ) neden olan görseller için kullanışlıdır.

en: Note: this option only works when %1$s is %2$s.
tr: Not: Bu seçenek yalnızca %1$s %2$s olduğunda çalışır.

en: Set an explicit width and height on image elements to reduce layout shifts and improve CLS (a Core Web Vitals metric).
tr: Görünümde kaymaları azaltmak ve CLS'yi (önemli web verileri metriği) iyileştirmek için görsel öğelerin genişlik ve yüksekliğini tam olarak belirleyin.

en: Changes to this setting do not apply to already-generated LQIPs. To regenerate existing LQIPs, please %s first from the admin bar menu.
tr: Bu ayarda yapılan değişiklikler zaten oluşturulmuş LQIP'lere uygulanmaz. Var olan LQIP'leri yeniden oluşturmak için lütfen önce yönetici çubuğu menüsünden şunu uygulayın: %s .

en: Deferring until page is parsed or delaying till interaction can help reduce resource contention and improve performance causing a lower FID (Core Web Vitals metric).
tr: Sayfa ayrıştırılana veya etkileşime hazır hale gelene kadar geciktirmek kaynak yükleme çatışmalarını engellemeye, performansı iyileştirerek daha düşük bir FID (Core Web Vital metriği) elde etmeye yardımcı olur.

en: Delayed
tr: Gecikmeli

en: JS error can be found from the developer console of browser by right clicking and choosing Inspect.
tr: JS hatası, sağ tıklayıp İnceleyi seçerek açılan tarayıcı geliştirici konsolundan bulunabilir.

en: This option may result in a JS error or layout issue on frontend pages with certain themes/plugins.
tr: Bu seçenek, belirli temalara/eklentilere sahip ön yüz sayfalarında JS hataları veya düzen sorunlarına neden olabilir.

en: This will also add a preconnect to Google Fonts to establish a connection earlier.
tr: Bu daha erken bağlantı sağlamak için Google Fonts'a da bir ön bağlantı ekleyecektir.

en: Delay rendering off-screen HTML elements by its selector.
tr: Seçicisini kullanarak ekran dışı HTML öğelerinin işlenmesini erteleyin.

en: Disable this option to generate CCSS per Post Type instead of per page. This can save significant CCSS quota, however it may result in incorrect CSS styling if your site uses a page builder.
tr: CCSS'i sayfalar için ayrı ayrı değil gönderi türüne göre oluşturmak için bu seçeneği devre dışı bırakın. Bu önemli miktarda CCSS kota tasarrufu sağlar, fakat sitenizde sayfa oluşturucu kullanılıyorsa hatalı CSS stillerine neden olabilir.

en: This option is bypassed due to %s option.
tr: Bu seçenek %s seçeneği nedeniyle atlandı.

en: Elements with attribute %s in HTML code will be excluded.
tr: HTML kodunda %s öz niteliğine sahip öğeler hariç tutulacaktır.

en: Use QUIC.cloud online service to generate critical CSS and load remaining CSS asynchronously.
tr: Kritik CSS oluşturmak ve kalan CSS'i de asenkron olarak yüklemek için QUIC.cloud çevrimiçi hizmetini kullanın.

en: This option will automatically bypass %s option.
tr: Bu seçenek %s seçeneğini otomatik olarak atlar.

en: Inline UCSS to reduce the extra CSS file loading. This option will not be automatically turned on for %1$s pages. To use it on %1$s pages, please set it to ON.
tr: Satır içi UCSS ekstra CSS dosya yüklemelerini azaltır. Bu seçenek %1$s sayfaları için otomatik olarak açılmaz. %1$s sayfalarında kullanmak için AÇIK konuma getirin.

en: Run %s Queue Manually
tr: %s kuyruğunu elle çalıştır

en: This option is bypassed because %1$s option is %2$s.
tr: %1$s seçeneği %2$s olarak ayarlandığından bu seçenek atlandı.

en: Automatic generation of unique CSS is in the background via a cron-based queue.
tr: Cron-esaslı kuyrukla arka planda otomatik benzersiz CSS oluşturulması.

en: This will drop the unused CSS on each page from the combined file.
tr: Bu seçenek her sayfadaki kullanılmayan CSS'i birleştirilmiş dosyadan çıkartır.

en: HTML Settings
tr: HTML Ayarları

en: LiteSpeed cache plugin upgraded. Please refresh the page to complete the configuration data upgrade.
tr: LiteSpeed cache eklentisi güncellendi. Veri yükseltmesi yapılandırmasını tamamlamak için sayfyayı yenileyin.

en: Listed IPs will be considered as Guest Mode visitors.
tr: Listedeki IP'ler misafir modu ziyaretçileri olarak kabul edilecektir.

en: Listed User Agents will be considered as Guest Mode visitors.
tr: Listedeki tarayıcı kimlikleri misafir modu ziyaretçisi olarak kabul edilecektir.

en: Your %1s quota on %2s will still be in use.
tr: %2s deki %1s kotanız hala kullanılabilir olacaktır.

en: This option can help to correct the cache vary for certain advanced mobile or tablet visitors.
tr: Bu seçenek, gelişmiş bazı mobil veya tablet ziyaretçileri için önbellekteki farklılıkları düzeltmeye yardımcı olacaktır.

en: Guest Mode provides an always cacheable landing page for an automated guest's first time visit, and then attempts to update cache varies via AJAX.
tr: Misafir Modu, otomatik bir misafirin ilk ziyareti için her zaman önbelleğe alınabilir bir açılış sayfası sağlar ve önbellekteki değişiklikleri AJAX üzerinden güncellemeyi dener.

en: Please make sure this IP is the correct one for visiting your site.
tr: Lütfen bu IP'nin sitenizi ziyaret etmek için doğru ip olduğundan emin olun.

en: the auto-detected IP may not be accurate if you have an additional outgoing IP set, or you have multiple IPs configured on your server.
tr: dışarıya açılan ayrı bir IP kümeniz veya sunucunuzda yapılandırılmış birden çok IP varsa otomatik olarak algılanan IP doğru olmayabilir.

en: You need to turn %s on and finish all WebP generation to get maximum result.
tr: En iyi sonucu almak için %s açmanız ve WebP oluşturmayı tamamen bitirmeniz gerekir.

en: You need to turn %s on to get maximum result.
tr: En iyi sonucu almak için %s açmanız gerekir.

en: This option only works when turning %s on.
tr: Bu seçenek yalnızca %s açıkken çalışır.

en: This option enables maximum optimization for Guest Mode visitors.
tr: Bu seçenek konuk modu ziyaretçileri için maksimum optimizasyon sağlar.

en: More
tr: Daha fazla

en: Remaining Daily Quota
tr: Kalan günlük kota

en: Successfully Crawled
tr: Başarıyla tarandı

en: Already Cached
tr: Zaten önbelleğe alınmış

en: The crawler will use your XML sitemap or sitemap index. Enter the full URL to your sitemap here.
tr: Tarayıcı XML site haritanızı veya site haritası dizininizi kullanır. Sitenizin tam URL'sini buraya girin.

en: Optional when API token used.
tr: API belirteci kullanıldığında isteğe bağlıdır.

en: Recommended to generate the token from Cloudflare API token template "WordPress".
tr: Belirtecin "WordPress" Cloudflare API token şablonundan oluşturulması tavsiye edilir.

en: Global API Key / API Token
tr: Global API anahtarı / API belirteci (token)

en: This can be managed from %1$s%2$s tab.
tr: Bu, %1$s%2$s sekmesinden yönetilebilir.

en: NOTE: QUIC.cloud CDN and Cloudflare do not use CDN Mapping. If you are are only using QUIC.cloud or Cloudflare, leave this setting %1$s.
tr: NOT: QUIC.cloud CDN ve Cloudflare CDN eşlemesi kullanmaz. Yalnızca QUIC.cloud veya Cloudflare kullanıyorsanız, bu ayarı %1$s bırakın.

en: Turn this setting %1$s if you are using a traditional Content Delivery Network (CDN) or a subdomain for static content with QUIC.cloud CDN.
tr: Geleneksel bir içerik dağıtım ağı (CDN) veya statik içerik için QUIC.cloud CDN ile bir alt alan adı kullanıyorsanız bu ayarı %1$s bırakın.

en: Use external object cache functionality.
tr: Harici nesne önbelleği işlevselliğini kullanın.

en: Serve a separate cache copy for mobile visitors.
tr: Mobil ziyaretçiler önbelleği ayrı bir kopyadan sun.

en: When the option is ON, cart information will be implemented as ESI blocks. NOTE: To make it work, you need to turn on %1$s under ESI settings.
tr: Seçenek AÇIK olduğunda, sepet bilgileri ESI blokları olarak uygulanacaktır. NOT: Çalışması için ESI ayarları altında %1$s açmanız gerekir.

en: Use ESI for Cart
tr: Sepet için ESI kullan

en: By default, the My Account, Checkout, and Cart pages are automatically excluded from caching. Misconfiguration of page associations in WooCommerce settings may cause some pages to be erroneously excluded.
tr: Varsayılan olarak Hesabım, Ödeme ve Sepet sayfaları otomatik olarak önbellek dışında bırakılır. WooCommerce ayarlarında sayfa ilişkilendirmelerinin yanlış yapılandırılması bazı sayfaların hatalı bir şekilde hariç tutulmasına neden olabilir.

en: Cleaned all Unique CSS files.
tr: Tüm benzersiz CSS dosyaları temizlendi.

en: Add Missing Sizes
tr: Eksik boyutları ekle

en: Optimize for Guests Only
tr: Yalnızca konular için optimize et

en: Guest Mode JS Excludes
tr: Konuk Modunda hariç tutulan JS'ler

en: CCSS Per URL
tr: URL bazlı CCSS

en: HTML Lazy Load Selectors
tr: HTML Lazy Load seçicileri

en: UCSS URI Excludes
tr: UCSS hariç tutulan URI'ler

en: UCSS Whitelist
tr: UCSS beyaz liste

en: UCSS Inline
tr: Satır içi UCSS

en: Guest Optimization
tr: Konuk optimizasyonu

en: Guest Mode
tr: Konuk modu

en: Guest Mode IPs
tr: Konuk modu IP'leri

en: Guest Mode User Agents
tr: Konuk modu tarayıcı kimlikleri

en: Online node needs to be redetected.
tr: Çevrimiçi düğümün yeniden tespiti gerekiyor.

en: The current server is under heavy load.
tr: Mevcut sunucu ağır yük altında.

en: You don't have enough daily quota left for current service today.
tr: Mevcut hizmet için yeterli günlük kotanız kalmadı.

en: Please see %s for more details.
tr: Daha fazla bilgi için lütfen %s inceleyin.

en: This setting will regenerate crawler list and clear the disabled list!
tr: Bu ayar tarayıcı listesini yeniden oluşturur ve devre dışı bırakılanlar listesini temizler!

en: %1$s %2$s files left in queue
tr: Srrada %1$s %2$s dosya kaldı

en: Crawler disabled list is cleared! All crawlers are set to active!
tr: Tarayıcı devre dışı bırakma listesi temizlendi! Tüm tarayıcılar etkin olarak ayarlandı!

en: Redetected node
tr: Düğüm yeniden tespit edildi

en: No available Cloud Node after checked server load.
tr: Sunucu yükünü kontrol ettikten sonra kullanılabilir bulut düğümü bulunamadı.

en: Purged!
tr: Temizlendi!

en: Use latest GitHub Master commit
tr: En son GitHub Master commitini kullan

en: Use latest GitHub Dev commit
tr: En son GitHub Dev commitini kullan

en: No valid sitemap parsed for crawler.
tr: Tarayıcı için geçerli bir site haritası bulunamadı.

en: CSS Combine External and Inline
tr: Harici ve satır içi CSS birleştirme

en: Include external CSS and inline CSS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of CSS, which should minimize potential errors caused by CSS Combine.
tr: %1$s etkinleştirildiğinde  birleştirilmiş dosya içine harici CSS ve satır içi CSS'i dahil et. Bu seçenek CSS önceliklerini koruyarak CSS birleştirme nedeniyle oluşabilecek potansiyel hataları en aza indirir.

en: Minify CSS files and inline CSS code.
tr: CSS dosyalarını ve satır içi CSS'i küçült.

en: Predefined list will also be combined w/ the above settings
tr: Önceden tanımlanmış liste yukarıdaki ayarlarla da birleştirilecektir

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Include external JS and inline JS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of JS execution, which should minimize potential errors caused by JS Combine.
tr: %1$s de etkinleştirildiğinde, harici ve satır içi JS'leri birleştirilmiş dosyaya dahil et. Bu seçenek JS yürütme önceliklerini korur ve böylece JS birleştirme nedeniyle oluşabilecek potansiyel hataları en aza indirir.

en: Combine all local JS files into a single file.
tr: Tüm yerel JS dosyalarını tek bir dosyada birleştir.

en: Listed JS files or inline JS code will not be deferred.
tr: Listedeki JS dosyaları veya satır içi JS kodları ertelenmez.

en: Request submitted. Please wait, then refresh the page to see approval notification.
tr: İstek gönderildi. Lütfen bekleyin ve onay bildirimini görmek için sayfayı yenileyin.

en: Click here to settings
tr: Ayarlar için buraya tıklayın

en: JS Defer
tr: JS ertele

en: LiteSpeed Cache upgraded successfully. NOTE: Due to changes in this version, the settings %1$s and %2$s have been turned OFF. Please turn them back on manually and verify that your site layout is correct, and you have no JS errors.
tr: LiteSpeed Cache başarıyla yükseltildi. NOT: Bu sürümdeki değişiklikler nedeniyle, %1$s ve %2$s ayarları KAPALI konuma getirildi. Lütfen bunları manuel olarak yeniden açın ve site düzeninizin doğru olduğunu ve JS hataları olmadığını teyit edin.

en: JS Combine External and Inline
tr: Harici ve dış CSS'i birleştirme

en: Dismiss
tr: Gizle

en: The latest data file is
tr: En son veri dosyası

en: The list will be merged with the predefined nonces in your local data file.
tr: Liste, yerel veri dosyanızdaki önceden tanımlanmış nonce anahtarları ile birleştirilir.

en: Combine CSS files and inline CSS code.
tr: CSS dosyaları ve satır içi CSS kodlarını birleştirin.

en: Minify JS files and inline JS codes.
tr: JS dosyaları ve satır içi JS kodlarını küçültün.

en: Listed JS files or inline JS code will not be minified/combined.
tr: Listedeki JS dosyaları ve satır içi JS kodları küçültülmeyecek/birleştirilmeyecek.

en: Listed CSS files or inline CSS code will not be minified/combined.
tr: Listedeki CSS dosyaları ve satır içi CSS kodları küçültülmeyecek/birleştirilmeyecek.

en: Queue cleared successfully.
tr: Sıra başarıyla temizlendi.

en: This setting is overwritten by the Network setting
tr: Bu ayar ağ ayarları tarafından geçersiz kılınıyor

en: LQIP Excludes
tr: LQIP hariç tutmaları

en: These images will not generate LQIP.
tr: Bu görseller için LQIP oluşturulmayacak.

en: Are you sure you want to reset all settings back to the default settings?
tr: Tüm ayarları varsayılan ayarlara döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: This option will remove all %s tags from HTML.
tr: Bu seçenek, tüm %s etiketlerini HTML'den kaldırır.

en: Are you sure you want to clear all cloud nodes?
tr: Tüm bulut düğümlerini temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: Remove Noscript Tags
tr: NoScript etiketlerini kaldır

en: The site is not registered on QUIC.cloud.
tr: Bu site QUIC.cloud'da kayıtlı değil.

en: Click here to change.
tr: Değiştirmek için burayı tıklayın.

en: Click here to set.
tr: Ayarlamak için buraya tıklayın.

en: Site not recognized. Domain Key has been automatically removed. Please request a new one.
tr: Site tanınmıyor. Alan adı anahtarı otomatik olarak kaldırıldı. Lütfen yenisini talep edin.

en: Setting Up Custom Headers
tr: Özel başlık ayarları

en: Localization Settings
tr: Yerelleştirme Ayarları

en: List the CSS selector that its style should be always contained in UCSS.
tr: Stili her zaman UCSS içinde olması gereken CSS seçicilerini listeleyin.

en: Use QUIC.cloud online service to generate unique CSS.
tr: Benzersiz CSS oluşturmak için QUIC.cloud çevrimiçi hizmetini kullanın.

en: Generate UCSS
tr: UCSS oluştur

en: Unique CSS
tr: Benzersiz CSS

en: Purge the cache entries created by this plugin except for Critical CSS & LQIP caches
tr: Kritik CSS & LQIP önbellekleri hariç bu eklenti tarafından oluşturulan önbelleği temizle

en: LiteSpeed Report
tr: LiteSpeed Raporu

en: Image Thumbnail Group Sizes
tr: Görsel küçük resmi grup boyutları

en: Ignore certain query strings when caching. (LSWS %s required)
tr: Önbelleğe alırken bazı query string'leri görmezden gel (LSWS %s gereklidir)

en: For URLs with wildcards, there may be a delay in initiating scheduled purge.
tr: Zamanlanmış temizlemenin başlatılması joker karakterli URL'ler için gecikebilir.

en: By design, this option may serve stale content. Do not enable this option, if that is not OK with you.
tr: Bu seçenek tasarımı gereği güncel olmayan içerik sunabilir. Bu sizin için uygun değilse bu seçeneği etkinleştirmeyin.

en: Serve Stale
tr: Güncel olmayan içeriği sun

en: This setting is overwritten by the primary site setting
tr: Bu ayar birincil site ayarı tarafından geçersiz kılınıyor

en: One or more pulled images does not match with the notified image md5
tr: Çekilen bir ya da daha fazla görsel bildirilen görselin md5'i ile uyuşmuyor

en: Some optimized image file(s) has expired and was cleared.
tr: Optimize edilmiş bazı görsellerin süresi doldu ve temizlendiler.

en: You have too many notified images, please pull down notified images first.
tr: Çok fazla bildirilmiş görseliniz var, lütfen önce bildirilen görselleri çekin.

en: You have too many requested images, please try again in a few minutes.
tr: Çok fazla talep edilen görseliniz var, lütfen birkaç dakika sonra tekrar deneyin.

en: Pulled WebP image md5 does not match the notified WebP image md5.
tr: Çekilen WebP görseli md5'i ile bildirilen WebP görseli md5'i eşleşmiyor.

en: Read LiteSpeed Documentation
tr: LiteSpeed dokümantasyonunu okuyun

en: There is proceeding queue not pulled yet. Queue info: %s.
tr: Henüz çekilmemiş ve devam eden işlem kuyruğu var. Kuyruk bilgisi: %s.

en: Sitemap Timeout
tr: Site haritası zaman aşımı

en: Specify the timeout while parsing the sitemap.
tr: Site haritasını ayrıştırmak için izin verilen zaman aşımını belirleyin.

en: Specify how long, in seconds, Gravatar files are cached.
tr: Gravatar dosyalarının önbellekte ne kadar tutulacağını saniye cinsinden belirtin.

en: A Domain Key is required for QUIC.cloud online services.
tr: QUIC.cloud çevrimiçi hizmetleri için bir alan adı anahtarı gereklidir.

en: Cleared %1$s invalid images.
tr: %1$s geçersiz görsel temizlendi.

en: Bypassed %1$s duplicated images.
tr: %1$s yinelenen görsel atlandı.

en: Request Domain Key
tr: Alan adı anahtarı talep et

en: LiteSpeed Cache General Settings
tr: LiteSpeed Cache genel ayarları

en: This will delete all cached Gravatar files
tr: Bu önbelleğe alınmış tüm Gravatar dosyalarını silecektir

en: Prevent any debug log of listed pages.
tr: Listedeki sayfaların hata ayıklama günlüklerini engelle.

en: Only log listed pages.
tr: Sadece listedeki sayfaların kayıtlarını tut.

en: Specify the maximum size of the log file.
tr: Azami günlük dosyası boyutunu belirtin.

en: To prevent filling up the disk, this setting should be OFF when everything is working.
tr: Disk alanının dolmasını önlemek için, bu seçenek her şey olağan çalışırken KAPALI tutulmalıdır.

en: Press the %s button to stop beta testing and go back to the current release from the WordPress Plugin Directory.
tr: Beta testini sonlandırmak ve WordPress eklenti dizinindeki geçerli sürüme geri dönmek için %s düğmesine basın.

en: Use latest WordPress release version
tr: En son WordPress sürümü için olan sürümü kullanın

en: OR
tr: VEYA

en: Use this section to switch plugin versions. To beta test a GitHub commit, enter the commit URL in the field below.
tr: Bu bölümü kullanarak eklenti sürümleri arasında geçiş yapın. Bir GitHub commitinin beta testini gerçekleştirmek için aşağıdaki alan commit URL'sini yazın.

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla

en: LiteSpeed Cache Toolbox
tr: LiteSpeed Cache araç kutusu

en: Beta Test
tr: Beta Testi

en: Log View
tr: Günlük görünümü

en: Debug Settings
tr: Hata Ayıklama Ayarları

en: Turn ON to control heartbeat in backend editor.
tr: Yönetim paneli editöründe Heartbeat'i kontrol etmek için AÇIK konumuna getirin.

en: WordPress valid interval is %s seconds
tr: WordPress geçerli aralığı %s saniyedir

en: Turn ON to control heartbeat on backend.
tr: Yönetim panelinde Heartbeat'i kontrol etmek için AÇIK konumuna getirin.

en: Set to %1$s to forbid heartbeat on %2$s.
tr: %2$s 'de Hearbeat'i yasaklamak için %1$s olarak ayarlayın.

en: WordPress valid interval is %s seconds.
tr: WordPress geçerli aralığı %s saniyedir.

en: Specify the %s heartbeat interval in seconds.
tr: %s heartbeat aralığını saniye cinsinden belirtin.

en: Turn ON to control heartbeat on frontend.
tr: Ön yüzde heartbeat'i etkinleştirmek için AÇIK konumuna getirin.

en: Disable WordPress interval heartbeat to reduce server load.
tr: Sunucu yükünü azaltmak için WordPress heartbeat aralığını devreden çıkartın.

en: Heartbeat Control
tr: Heartbeat kontrolü

en: provide more information here to assist the LiteSpeed team with debugging.
tr: LiteSpeed ekibine hata ayıklamada yardımcı olmak için burada daha fazla bilgi verin.

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Generate Link for Current User
tr: Geçerli Kullanıcı için bağlantı oluştur

en: Passwordless Link
tr: Şifresiz bağlantı

en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

en: Go to plugins list
tr: Eklentiler listesine git

en: Install DoLogin Security
tr: DoLogin Security yükleyin

en: Check my public IP from
tr: Şuradan açık IP'imi kontrol et

en: Your server IP
tr: Sunucu IP'niz

en: Enter this site's IP address to allow cloud services directly call IP instead of domain name. This eliminates the overhead of DNS and CDN lookups.
tr: Bulut hizmetlerinin bu siteye alan adı yerine doğrudan IP'den ulaşabilmesi için site IP adresini girin. Bu, DNS ve CDN aramalarından kaynaklanan ek yükü ortadan kaldırır.

en: Specify the timeout while crawling each URL.
tr: URL'leri tararken dikkate alınacak zaman aşımı süresini belirleyin.

en: Specify time in seconds for the time between each run interval.
tr: Her çalıştırma aralığı arasındaki süreyi saniye cinsinden belirtin.

en: This will enable crawler cron.
tr: Bu tarayıcının cron işlerini etkinleştirecektir.

en: Crawler General Settings
tr: Tarayıcı genel ayarları

en: Not Blacklist
tr: Kara listede değil

en: Remove from Blacklist
tr: Kara listeden kaldır

en: Empty blacklist
tr: Kara listeyi boşalt

en: Are you sure to delete all existing blacklist?
tr: Mevcut tüm kara liste kayıtlarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Blacklisted due to not cacheable
tr: Önbelleğe alınabilir olmadığı için kara listeye alındı

en: Add to Blacklist
tr: Kara listeye ekle

en: Operation
tr: İşlem

en: Sitemap Total
tr: Site haritası toplam

en: Sitemap List
tr: Site haritası listesi

en: Refresh Crawler Map
tr: Tarayıcı haritasını tazele

en: Clean Crawler Map
tr: Tarayıcı haritasını temizle

en: Sitemap Settings
tr: Site haritası ayarları

en: Simulation Settings
tr: Simülasyon ayarları

en: Blacklist
tr: Kara liste

en: Map
tr: Harita

en: Summary
tr: Özet

en: If you are using multiple domains for one site, and have multiple domains in the sitemap, please keep this option OFF so the crawler knows to crawl every domain.
tr: Bir site için birden fazla alan adı kullanıyorsanız ve site haritanızda birden fazla alan adı varsa bu ayarı KAPALI tutun, böylece tarayıcı tüm alan adlarını tarayabilecektir.

en: The crawler will parse the sitemap and save into the database before crawling. When parsing the sitemap, dropping the domain can save DB storage.
tr: Bu tarayıcı taramaya başlamadan önce site haritasını ayıklayıp veri tabanına kaydeder. Site haritasından adresleri ayıklarken alan adını hariç tutmak veri tabanı alanı kullanımını azaltır.

en: Crawler Sitemap Settings
tr: Tarayıcı site haritası seçenekleri

en: &nbsp;If both the cron and a manual run start at similar times, the first to be started will take precedence.
tr: &nbsp;Hem cron hem de manuel çalıştırma aynı anda başlarsa, ilk çalıştırılan önceliğe sahip olacaktır.

en: Crawlers cannot run concurrently.
tr: Tarayıcılar eş zamanlı olarak çalışamaz.

en: Cache Miss
tr: Önbellekte yoktu

en: Cache Hit
tr: Önbellekten geldi

en: Waiting to be Crawled
tr: Taranmayı bekliyor

en: Blacklisted
tr: Kara listede

en: Miss
tr: Bayan

en: Hit
tr: Önbellekte

en: Waiting
tr: Bekliyor

en: Running
tr: Çalışan

en: Use %1$s in %2$s to indicate this cookie has not been set.
tr: Bu çerezin olmadığını belirtmek için %2$s içinde %1$s kullanın.

en: Add new cookie to simulate
tr: Simülasyon için yeni çerez ekleyin

en: Remove cookie simulation
tr: Çerez simülasyonunu kaldır

en: Crawler Simulation Settings
tr: Tarayıcı simülasyon ayarları

en: Htaccess rule is: %s
tr: Htaccess kuralı: %s

en: More settings available under %s menu
tr: %s menüsü içinde daha fazla ayar mevcuttur

en: The amount of time, in seconds, that files will be stored in browser cache before expiring.
tr: Bu dosyaların geçerlilikleri dolmadan önce tarayıcı ön belleğinde saklanacakları saniye cinsinden süre.

en: OpenLiteSpeed users please check this
tr: OpenLiteSpeed kullanıcıları lütfen buna göz atın

en: Browser Cache Settings
tr: Tarayıcı önbellek ayarları

en: Paths containing these strings will be forced to public cached regardless of no-cacheable settings.
tr: Bu metinleri içeren yollar, önbelleğe almama ayalarından bağımsız olarak önbelleğe alınması zorunlu hale getirilir.

en: With QUIC.cloud CDN enabled, you may still be seeing cache headers from your local server.
tr: QUIC.cloud CDN etkinken, sunucunuzun header bilgilerini önbellekten görmeye devam edebilirsiniz.

en: An optional second parameter may be used to specify cache control. Use a space to separate
tr: Önbellek denetimini belirtmek için isteğe bağlı ikinci bir parametre kullanılabilir. Ayırmak için boşluk kullanın

en: The above nonces will be converted to ESI automatically.
tr: Yukarıdaki nonce anahtarları otomatik olarak ESI'ye dönüştürülür.

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Object
tr: Nesne

en: Default port for %1$s is %2$s.
tr: %1$s için varsayılan bağlantı noktası %2$s.

en: Object Cache Settings
tr: Nesne önbelleği ayarları

en: Specify an HTTP status code and the number of seconds to cache that page, separated by a space.
tr: Bu sayfayı önbelleğe almak için, boşlukla ayırarak bir HTTP durum kodu ve saniye cinsinden süre belirtin.

en: Specify how long, in seconds, the front page is cached.
tr: Ana sayfanın önbellekte ne kadar süreyle tutulacağını saniye cinsinden belirtin.

en: If ON, the stale copy of a cached page will be shown to visitors until a new cache copy is available. Reduces the server load for following visits. If OFF, the page will be dynamically generated while visitors wait.
tr: AÇIKsa, ziyaretçileriniz yeni bir önbellek kopyası hazır olana kadar sayfanın önbellekteki eski kopyasını görecektir. Sonraki ziyaretler için sunucu yükünü azaltır. KAPALI ise ziyaretçi beklerken sayfa dinamik olarak oluşturulur.

en: Swap
tr: Değiştir

en: Set this to append %1$s to all %2$s rules before caching CSS to specify how fonts should be displayed while being downloaded.
tr: Bunu etkinleştirerek, CSS'yi önbelleğe almadan önce tüm %2$s kurallarına %1$s eklenmesini sağlayın ve böylece yazı tiplerinin indirilirken nasıl görüntüleneceğini belirtin.

en: Avatar list in queue waiting for update
tr: Avatar listesi kuyrukta güncelleştirme bekliyor

en: Refresh Gravatar cache by cron.
tr: Gravatar önbelleğini cron ile yenileyin.

en: Accelerates the speed by caching Gravatar (Globally Recognized Avatars).
tr: Gravatarları (Globally Recognized Avatars) önbelleğe alarak hızı hızlandırır.

en: Store Gravatar locally.
tr: Gravatar'ları yerel olarak saklayın.

en: Failed to create Avatar table. Please follow <a %s>Table Creation guidance from LiteSpeed Wiki</a> to finish setup.
tr: Avatar tablosu oluşturulamadı.Kurulum bitirmek için <a %s> LiteSpeed Wiki'sindeki tablo oluşturma kılavuzunu</a> takip edin.

en: LQIP requests will not be sent for images where both width and height are smaller than these dimensions.
tr: Hem genişlik hem de yüksekliği bu boyutlardan daha küçük olan görseller için LQIP istekleri gönderilmez.

en: pixels
tr: piksel

en: Larger number will generate higher resolution quality placeholder, but will result in larger files which will increase page size and consume more points.
tr: Daha büyük sayılar daha yüksek çözünürlüklü yer tutucu oluşturur, ancak sayfa boyutunu artıracak ve daha puan tüketecek daha büyük dosyalara neden olurlar.

en: Specify the quality when generating LQIP.
tr: LQIP oluştururken kaliteyi belirtin.

en: Keep this off to use plain color placeholders.
tr: Düz renk yer tutucuları kullanmak için bunu kapalı tutun.

en: Use QUIC.cloud LQIP (Low Quality Image Placeholder) generator service for responsive image previews while loading.
tr: Yükleme sırasında responsif görsel ön izlemeleri oluşturmak için QUIC.cloud LQIP (Düşük Kaliteli Görüntü Yer Tutucu) oluşturma servisini kullanın.

en: Specify the responsive placeholder SVG color.
tr: Responsif yer tutucu SVG rengini belirtin.

en: Variables %s will be replaced with the configured background color.
tr: %s değişkenleri yapılandırılan renkle değiştirilecektir.

en: Variables %s will be replaced with the corresponding image properties.
tr: %s değişkenleri ilgili görsel özellikleri ile değiştirilecektir.

en: It will be converted to a base64 SVG placeholder on-the-fly.
tr: Anında base64 SVG yer tutucuya dönüştürülecektir.

en: Specify an SVG to be used as a placeholder when generating locally.
tr: Yerel olarak oluştururken kullanmak için bir SVG yer tutucu belirleyin.

en: Prevent any lazy load of listed pages.
tr: Listedeki sayfalarda geç yüklemeyi engelle.

en: Iframes having these parent class names will not be lazy loaded.
tr: Ana elemanları bu class isimlerine sahip Iframe çerçevelerinde 'lazy load' kullanılmayacaktır.

en: Iframes containing these class names will not be lazy loaded.
tr: Bu class isimlerine sahip Iframe çerçevelerinde 'lazy load' kullanılmayacaktır.

en: Images having these parent class names will not be lazy loaded.
tr: Ana elemanları bu class isimlerine sahip görsellerde 'lazy load' kullanılmayacaktır.

en: LiteSpeed Cache Page Optimization
tr: Litespeed Cache sayfa optimizasyonu

en: Media Excludes
tr: Hariç tutulan medya

en: CSS Settings
tr: CSS ayarları

en: %s is recommended.
tr: %s önerilir.

en: Deferred
tr: Ertelendi

en: Default
tr: Varsayılan

en: This can improve the page loading speed.
tr: Bu sayfa yükleme sürelerini iyileştirebilir.

en: Automatically enable DNS prefetching for all URLs in the document, including images, CSS, JavaScript, and so forth.
tr: Görseller, CSS, Javascript vb. dahil olmak üzere dokümandaki tüm URL'ler için DNS ön çözümlemesini otomatik olarak etkinleştir.

en: New developer version %s is available now.
tr: Yeni geliştirici sürümü %s artık kullanılabilir.

en: New Developer Version Available!
tr: Yeni geliştirici sürümü mevcut!

en: Dismiss this notice
tr: Uyarıyı görmezden gel

en: Tweet this
tr: Tweetle

en: Tweet preview
tr: Tweet ön izlemesi

en: Learn more
tr: Fazlasını Öğren

en: You just unlocked a promotion from QUIC.cloud!
tr: Az önce QUIC.cloud'dan bir promosyonun kilidini açtınız!

en: The image compression quality setting of WordPress out of 100.
tr: 100 üzerinden WordPress görsel sıkıştırma kalite ayarı.

en: Image Optimization Settings
tr: Görsel optimizasyon ayarları

en: Are you sure to destroy all optimized images?
tr: Tüm optimize edilmiş görselleri yok etmek istediğinize emin misiniz?

en: Use Optimized Files
tr: Optimize edilmiş dosyaları kullan

en: Switch back to using optimized images on your site
tr: Sitenizde optimize edilmiş görselleri kullanmaya devam edin

en: Use Original Files
tr: Orijinal dosyaları kullan

en: Use original images (unoptimized) on your site
tr: Sitenizde orijinal görselleri (optimize edilmemiş) kullanın

en: You can quickly switch between using original (unoptimized versions) and optimized image files. It will affect all images on your website, both regular and webp versions if available.
tr: Orijinal (optimize edilmemiş) veya optimize edilmiş görselleri kullanma seçenekleri arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Bu web sitenizdeki normal ve varsa webp sürümündeki tüm görselleri etkileyecektir.

en: Optimization Tools
tr: Optimizasyon araçları

en: Rescan New Thumbnails
tr: Yeni küçük resimleri tara

en: Congratulations, all requested!
tr: Tebrikler, tümü istendi!

en: Congratulations, all gathered!
tr: Tebrikler, tümü alındı!

en: Images not yet gathered
tr: Görseller henüz alınmadı

en: What is an image group?
tr: Bir görsel grubu nedir?

en: Delete all backups of the original images
tr: Orijinal görsellere ait tüm yedekleri sil

en: Calculate Backups Disk Space
tr: Yedek için kullanılan disk alanını hesapla

en: Optimization Status
tr: Optimizasyon durumu

en: Gather Image Data
tr: Görsel bilgilerini topla

en: Current limit is
tr: Mevcut sınır

en: To make sure our server can communicate with your server without any issues and everything works fine, for the few first requests the number of images allowed in a single request is limited.
tr: Sunucumuzun sizin sunucunuzla sorunsuz iletişim kurabildiği ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için, istek başına izin verilen görsel sayısı ilk bir kaç istekte sınırlıdır.

en: You can request a maximum of %s images at once.
tr: Bir seferde en fazla %s görüntü isteyebilirsiniz.

en: Optimize images with our QUIC.cloud server
tr: Görselleri QUIC.cloud sunucumuzla optimize edin

en: Current closest Cloud server is %s.&#10; Click to redetect.
tr: Tespit edilen en yakın bulut sunucusu %s.
    Yeniden algılanması için tıklayın.

en: Revisions newer than this many days will be kept when cleaning revisions.
tr: Revizyonlar temizlenirken bu süreden daha yeni olan revizyonlar saklanacaktır.

en: Day(s)
tr: Gün

en: Specify the number of most recent revisions to keep when cleaning revisions.
tr: Revizyonlar temizlenirken saklanacak güncel kabul edilecek revizyon sayısını belirtin.

en: LiteSpeed Cache Database Optimization
tr: LiteSpeed Cache veri tabanı optimizasyonu

en: DB Optimization Settings
tr: Veri tabanı optimizasyon seçenekleri

en: Option Name
tr: SEçenek adı

en: Database Summary
tr: Veri tabanı özeti

en: We are good. No table uses MyISAM engine.
tr: Her şey yolunda! Hiç bir tablo MyISAM motorunu kullanmıyor.

en: Convert to InnoDB
tr: InnoDB'ye çevir

en: Tool
tr: Araçlar

en: Engine
tr: Motor

en: Table
tr: Tablo

en: Database Table Engine Converter
tr: Veri tabanı tablo motoru dönüştürücüsü

en: Clean revisions older than %1$s day(s), excluding %2$s latest revisions
tr: Son %2$s revizyon hariç olmak üzere, %1$s günden daha eski revizyonları temizle

en: Currently active crawler
tr: Şu anki aktif tarayıcı

en: Crawler(s)
tr: Tarayıcı(lar)

en: Crawler Status
tr: Tarayıcı durumu

en: Force cron
tr: Cron'a zorla

en: Requests in queue
tr: Sıradaki istekler

en: Time to execute previous request
tr: Önceki istekleri işlemek için geçen süre

en: Cache Stats
tr: Önbellek istatistikleri

en: Private Cache
tr: Özel önbellek

en: Public Cache
tr: Genele açık önbellek

en: Cache Status
tr: Önbellek durumu

en: Last Pull
tr: Son çekim

en: Images Requested
tr: İstenen görseller

en: Image Groups Prepared
tr: Hazırlanan görsel grupları

en: Image Optimization Summary
tr: Görsel optimizasyon özeti

en: Refresh page score
tr: Sayfa yenileme puanı

en: Are you sure you want to redetect the closest cloud server for this service?
tr: Bu hizmet için en yakın bulut sunucusunu yeniden tespit etmek istediğinize emin misiniz?

en: Current closest Cloud server is %s.&#10;Click to redetect.
tr: Geçerli en yakın bulut sunucusu %s.
    Yeniden algılanması için tıklayın.

en: Last requested
tr: Son istenen

en: Refresh page load time
tr: Sayfa yükleme süresini yenile

en: Go to QUIC.cloud dashboard
tr: QUIC.cloud gösterge paneline gidin

en: Low Quality Image Placeholder
tr: Düşük kaliteli görsel yer tutucu (LQIP)

en: Sync data from Cloud
tr: Verileri buluttan eşitle

en: QUIC.cloud Service Usage Statistics
tr: QUIC.cloud hizmeti kullanım istatistikleri

en: Total images optimized in this month
tr: Bu ay optimize edilen toplam görsel

en: Total Usage
tr: Toplam kullanım

en: Pay as You Go Usage Statistics
tr: Kullandıkça öde kullanım istatistikleri

en: This Month Usage
tr: Bu ayki kullanım

en: PAYG Balance
tr: PAYG bakiyesi

en: Pay as You Go
tr: Kullandıkça öde

en: Usage
tr: Kullanım

en: Fast Queue Usage
tr: Hızlı kuyruk kullanımı

en: CDN Bandwidth
tr: CDN bant genişliği

en: Usage Statistics
tr: Kullanım istatistikleri

en: LiteSpeed Cache Dashboard
tr: LiteSpeed Cache gösterge paneli

en: Network Dashboard
tr: Ağ gösterge paneli

en: No cloud services currently in use
tr: Şu an kullanılan bulut hizmeti yok

en: Click to clear all nodes for further redetection.
tr: Tekrar tespit amacıyla tüm düğümleri temizlemek için tıklayın.

en: Current Cloud Nodes in Service
tr: Hizmette şu an yer alan bulut düğümleri

en: Benefits of linking to a QUIC.cloud account
tr: QUIC.cloud hesabını bağlamanın faydaları

en: You must click the %s button if you wish to associate this site with a QUIC.cloud account.
tr: Bu siteyi bir QUIC.cloud hesabı ile bağlamak için %s düğmesine tıklamalısınız.

en: You must have %1$s first before linking to QUIC.cloud.
tr: QUIC.cloud'a bağlamadan önce %1$s sahibi olmalısınız.

en: Please verify that your other plugins are not blocking REST API calls, whitelist our server IPs, or contact your server admin for assistance.
tr: Lütfen eklentilerinizin REST API çağrılarını engellemediğinden emin olun, sunucu IP adreslerimizi beyaz listeye alın veya yardım için sunucu yöneticinizle iletişime geçin.

en: Our %s was not whitelisted.
tr: Our %s beyaz listeye alımamış.

en: The POST callback to %s failed.
tr: %s 'e POST çağrısı başarısızlıkla sonuçlandı.

en: There are two reasons why we might not be able to communicate with your domain:
tr: Alan adınızla iletişim kuramamamızın iki sebebi olabilir:

en: There was a problem with retrieving your Domain Key. Please click the %s button to retry.
tr: Alan adı anahtarınızı alırken bir sorun oluştu. Lütfen %s düğmesine basarak yeniden deneyin.

en: Link to QUIC.cloud
tr: QUIC.cloud ile bağla

en: Visit My Dashboard on QUIC.cloud
tr: QUIC.cloud gösterge panelini ziyaret et

en: Next available request time: <code>After %s</code>
tr: Sonraki istek için gereken süre: <code>%s sonra</code>

en: Approved
tr: Onaylanmış

en: Requested
tr: Talep

en: Waiting for Approval
tr: Onay bekleniyor

en: Waiting for Refresh
tr: Yenileme bekleniyor

en: Refresh Domain Key
tr: Alan adı anahtarını tazele

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Specify which HTML element attributes will be replaced with CDN Mapping.
tr: CDN Mapping'le değiştirilecek HTML öz niteliklerini belirtin.

en: Add new CDN URL
tr: Yeni bir CDN URL'si ekle

en: Remove CDN URL
tr: CDN URL'sini çıkart

en: Enable %s CDN API functionality.
tr: %s CDN API işlevini etkinleştir.

en: To enable the following functionality, turn ON Cloudflare API in CDN Settings.
tr: Aşağıdaki işlevleri etkinleştirmek için CDN ayarlarında Cloudflare API'yı AÇIK konuma getirin.

en: To manage QUIC.cloud options, please visit
tr: QUIC.cloud seçeneklerini yönetmek için lütfen şurayı ziyaret edin

en: WooCommerce Settings
tr: WooCommerce Ayarları

en: Current Online Server IPs
tr: Mevcut çevrimiçi sunucu IP'leri

en: Before generating key, please verify all IPs on this list are whitelisted
tr: Anahtar oluşturmadan önce lütfen bu listedeki tüm IP'lerin beyaz listeye alındığından emin olun

en: For online services to work correctly, you must whitelist all %s server IPs.
tr: Çevrimiçi hizmetlerin düzgün çalışması için, tüm %s sunucu IP'lerini beyaz listeye almalısınız.

en: LQIP Cache
tr: LQIP ön belleği

en: Private Cache Hits
tr: Özel önbellek isabetleri

en: Private Caches
tr: Özel Önbellekler

en: Public Cache Hits
tr: Genel önbellek isabetleri

en: Public Caches
tr: Genel Önbellekler

en: Options saved.
tr: Seçenekler kaydedildi.

en: Removed backups successfully.
tr: Yedekler başarıyla temizlendi.

en: Calculated backups successfully.
tr: Yedekler başarıyla hesaplandı.

en: Rescaned %d images successfully.
tr: %d görsel başarıyla yeniden tarandı.

en: Rescaned successfully.
tr: Başarıyla yeniden tarandı.

en: Destroy all optimization data successfully.
tr: Tüm optimizasyon verileri başarıyla yok edildi.

en: Cleaned up unfinished data successfully.
tr: Tamamlanmamış veriler başarıyla temizlendi.

en: Pulled %d image(s)
tr: %d görsel alındı

en: Optimized WebP file expired and was cleared.
tr: Optimize edilmiş WebP dosyasının süresi doldu ve temizlendi.

en: Pull Cron is running
tr: Çekme Cron'u çalışıyor

en: No valid image found by Cloud server in the current request.
tr: Bulut sunucusu tarafından bu istekte uygun görsel bulunamadı.

en: No valid image found in the current request.
tr: Bu istekte uygun görsel bulunamadı.

en: Pushed %1$s to Cloud server, accepted %2$s.
tr: Cloud sunucusuna %1$s gönderildi, %2$s kabul edildi.

en: Gathered %d images successfully.
tr: %d görsel başarıyla alındı.

en: No new image gathered.
tr: Yeni görsel alınamadı.

en: Revisions Max Age
tr: Maks. revizyon ömrü

en: Revisions Max Number
tr: Maks. revizyon sayısı

en: Debug URI Excludes
tr: Hariç tutulan URI'ler hata ayıklaması

en: Debug URI Includes
tr: Dahil edilen URI'ler hata ayıklaması

en: Drop Domain from Sitemap
tr: Alan adını site haritasından çıkart

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: HTML Attribute To Replace
tr: Değiştirilecek HTML öz niteliği

en: Use CDN Mapping
tr: CDN Eşleme'yi kullan

en: Editor Heartbeat TTL
tr: Düzenleyici heartbeat TTL

en: Editor Heartbeat
tr: Düzenleyici heartbeat

en: Backend Heartbeat TTL
tr: Yönetim paneli heartbeat TTL

en: Backend Heartbeat Control
tr: Yönetim paneli heartbeat kontrolü

en: Frontend Heartbeat TTL
tr: Ön yüz heartbeat TTL

en: Frontend Heartbeat Control
tr: Kullanıcı ön yüzü heartbeat kontrolü

en: Backend .htaccess Path
tr: Yönetim paneli .htaccess yolu

en: Frontend .htaccess Path
tr: Ön yüz .htaccess yolu

en: ESI Nonces
tr: ESI Nonce anahtarları

en: WordPress Image Quality Control
tr: WordPress görüntü kalitesi kontrolü

en: Create WebP Versions
tr: WebP sürümlerini oluştur

en: Auto Pull Cron
tr: Cron ile otomatik çekim

en: Auto Request Cron
tr: Cron ile otomatik talep

en: Generate LQIP In Background
tr: LQIP'leri arka planda oluştur

en: LQIP Minimum Dimensions
tr: LQIP minimum boyutları

en: LQIP Quality
tr: LQIP Kalitesi

en: LQIP Cloud Generator
tr: LQIP Bulut oluşturucu

en: Responsive Placeholder SVG
tr: Reponsif yer tutucu SVG

en: Responsive Placeholder Color
tr: Reponsif yer tutucu rengi

en: Basic Image Placeholder
tr: Temel görsel yer tutucusu

en: Lazy Load URI Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulacak URI'ler

en: Lazy Load Iframe Parent Class Name Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulacak Iframeler için ana eleman class adları

en: Lazy Load Iframe Class Name Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulacak Iframe'ler için class adları

en: Lazy Load Image Parent Class Name Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulacak görseller için ana eleman class isimleri

en: Gravatar Cache TTL
tr: Gravatar ön belleği TTL

en: Gravatar Cache Cron
tr: Gravatar ön belleği cron

en: Gravatar Cache
tr: Gravatar ön belleği

en: DNS Prefetch Control
tr: DNS ön çözümleme kontrolü

en: Font Display Optimization
tr: Yazı tipi görünüm optimizasyonu

en: Force Public Cache URIs
tr: Genele açık önbellek URI'lerini zorla

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Default HTTP Status Code Page TTL
tr: Varsayılan HTTP durum kodu sayfası TTL

en: Default REST TTL
tr: Varsayılan REST TTL

en: Enable Cache
tr: Ön belleği etkinleştir

en: Domain Key
tr: Adan adı anahtarı

en: Server IP
tr: Sunucu IP

en: Duplicate image files ignored
tr: Tekrarlanan görsel dosyaları görmezden gelinecektir

en: Images not requested
tr: Talep edilmeyen görseller

en: Sync credit allowance with Cloud Server successfully.
tr: Kredi hakkı bulut sunucusuyla başarıyla senkronize edildi.

en: Domain Key hash mismatch
tr: Alan adı hash'i eşleşmiyor

en: Congratulations, your Domain Key has been approved! The setting has been updated accordingly.
tr: Tebrikler, alan adı anahtarınız onaylandı! Ayar buna göre güncellendi.

en: Applied for Domain Key successfully. Please wait for result. Domain Key will be automatically sent to your WordPress.
tr: Alan adı anahtarı başvurusu başarıyla yapıldı. Lütfen sonucu bekleyin. Alan adı anahtarı WordPress'inize otomatik olarak gönderilecektir.

en: Failed to communicate with QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusuyla iletişim kurulamadı

en: Good news from QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusundan iyi haberler var

en: Message from QUIC.cloud server
tr: QUIC.cloud sunucusundan mesaj

en: Please try after %1$s for service %2$s.
tr: %2$s hizmeti için %1$s sonra yeniden deneyin.

en: No available Cloud Node.
tr: Kullanılabilir bulut düğümü yok.

en: Cloud Error
tr: Bulut hatası

en: The database has been upgrading in the background since %s. This message will disappear once upgrade is complete.
tr: Veritabanı,%s 'den beri arka planda güncelleniyor. Yükseltme tamamlandığında bu mesaj kaybolacaktır.

en: Restore from backup
tr: Yedekten geri al

en: No backup of unoptimized WebP file exists.
tr: Optimize edilmemiş WebP dosyası yedeği bulunmuyor.

en: WebP file reduced by %1$s (%2$s)
tr: WebP dosyası %1$s küçültüldü. (%2$s)

en: Currently using original (unoptimized) version of WebP file.
tr: Şu an WebP dosyasının (optimize edilmemiş) sürümü kullanılıyor.

en: Currently using optimized version of WebP file.
tr: Şu an WebP dosyasını optimize edilmiş sürümü kullanılıyor.

en: Orig
tr: Orij

en: (no savings)
tr: (tasarruf yok)

en: Orig %s
tr: Orij %s

en: Congratulation! Your file was already optmized
tr: Tebrikler! Dosyanız optimize edilmiş

en: No backup of original file exists.
tr: Orijinal dosyanın yedeği bulunmuyor.

en: Using optimized version of file.
tr: Dosyanın optimize edilmiş sürümü kullanılıyor.

en: Orig saved %s
tr: Orij. tasarruf %s

en: Original file reduced by %1$s (%2$s)
tr: Orijinal dosya %1$s küçültüldü (%2$s)

en: Click to switch to optimized version.
tr: Optimize edilmiş sürüme geçmek için tıklayın.

en: Currently using original (unoptimized) version of file.
tr: Şu an dosyanın orijinal (optimize edilmemiş) sürümü kullanılıyor.

en: (non-optm)
tr: (optm değil)

en: Click to switch to original (unoptimized) version.
tr: Orijinal (optimize edilmemiş) sürüme geçmek için tıklayın.

en: Currently using optimized version of file.
tr: Şu an dosyanın optimize edilmiş sürümü kullanılıyor.

en: LQIP image preview for size %s
tr: %s boyutu için LQIP görseli ön izlemesi

en: Previously existed in blacklist
tr: Önceden kara listede vardı

en: Manually added to blacklist
tr: Manuel olarak kara listeye eklendi

en: Mobile Agent Rules
tr: Mobil tarayıcı kimliği kuralları

en: Sitemap created successfully: %d items
tr: Site haritası başarıyla oluşturuldu: %d öğe

en: Sitemap cleaned successfully
tr: Site haritası başarıyla temizlendi

en: Invalid IP
tr: Geçersiz IP

en: Value range
tr: Değer aralığı

en: Smaller than
tr: Şundan küçük

en: Larger than
tr: Şundan büyük

en: Zero, or
tr: Sıfır, veya

en: Maximum value
tr: Maksimum değer

en: Minimum value
tr: Minimum değer

en: Path must end with %s
tr: Yol %s ile bitmelidir

en: Invalid rewrite rule
tr: Geçersiz rewrite kuralı

en: currently set to %s
tr: şu anda %s olarak ayarlandı

en: This setting is overwritten by the PHP constant %s
tr: Bu ayar %s PHP sabiti tarafından geçersiz kılınıyor

en: Toolbox
tr: Araçlar

en: Database
tr: Veritabanı

en: Page Optimization
tr: Sayfa Optimizasyonu

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: Converted to InnoDB successfully.
tr: Başarıyla InnoDB'ye dönüştürüldü.

en: Cleaned all Gravatar files.
tr: Tüm Gravatar dosyaları temizlendi.

en: Cleaned all LQIP files.
tr: Tüm LQIP dosyaları temizlendi.

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Your domain has been forbidden from using our services due to a previous policy violation.
tr: Daha önceki bir politika ihlali nedeniyle alan adınızın hizmetlerimizi kullanması yasaklanmıştır.

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers. Response code:
tr: Alan adınıza yönelik dönüş doğrulaması başarısız oldu. Lütfen sunucularımızı engelleyen bir güvenlik duvarı olmadığından emin olun. Yanıt kodu:

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers.
tr: Alan adınıza yönelik dönüş doğrulaması başarısız oldu. Lütfen sunucularımızı engelleyen bir güvenlik duvarı olmadığından emin olun.

en: The callback validation to your domain failed due to hash mismatch.
tr: Alan adınıza yönelik dönüş doğrulaması hash uyuşmazlığı nedeniyle başarısız oldu.

en: Your application is waiting for approval.
tr: Başvurunuz onay bekliyor.

en: Previous request too recent. Please try again after %s.
tr: Önceki istek çok yakın zamanda yapıldı. Lütfen %s sonra tekrar deneyin.

en: Previous request too recent. Please try again later.
tr: Önceki istek çok yakın zamanda yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Crawler disabled by the server admin.
tr: Tarayıcı sunucu yöneticisi tarafından devreden çıkartıldı.

en: Failed to create table %s! SQL: %s.
tr: %s tablosu oluşturulamadı! SQL: %s.

en: Could not find %1$s in %2$s.
tr: %2$s içinde %1$s bulunamadı.

en: Credits are not enough to proceed the current request.
tr: Mevcut isteği devam ettirmek için krediniz yeterli değildir.

en: The domain key is not correct. Please try to sync your domain key again.
tr: Alan anahtarı doğru değil. Lütfen alan anahtarınızı tekrar senkronize etmeyi deneyin.

en: There is proceeding queue not pulled yet.
tr: Henüz çekilmemiş işlem kuyruğu var.

en: Not enough parameters. Please check if the domain key is set correctly
tr: Yeterli parametre yok. Lütfen alan adı anahtarının doğru ayarlandığını kontrol edin

en: The image list is empty.
tr: Görsel listesi boş.

en: You don't have enough quota left for current service this month.
tr: Mevcut hizmet için yeterli aylık kotanız kalmadı.

en: You will need to set %s to use the online services.
tr: Çevrimiçi hizmetleri kullanmak için %s ayarlamanız gerekir.

en: The setting %s is currently enabled.
tr: %s ayarı şu anda etkin.

en: LiteSpeed Crawler Cron
tr: LiteSpeed Tarayıcısı Cron İşlevi

en: Every Minute
tr: Dakikada Bir

en: Turn this option ON to show latest news automatically, including hotfixes, new releases, available beta versions, and promotions.
tr: Düzeltmeler, yeni sürümler, kullanılabilir beta sürümleri ve promosyonlar dahil olmak üzere en son haberleri otomatik olarak göstermek için bu seçeneği AÇIK konuma getirin.

en: To grant wp-admin access to the LiteSpeed Support Team, please generate a passwordless link for the current logged-in user to be sent with the report.
tr: LiteSpeed Destek Ekibi'ne wp-admin erişimi sağlamak için, raporla birlikte gönderilecek, oturum açmış kullanıcıya ait şifresiz giriş bağlantısı oluşturun.

en: Generated links may be managed under <a %s>Settings</a>.
tr: Oluşturulan bağlantılar <a %s>ayarlar</a> altından yönetilebilir.

en: Please do NOT share the above passwordless link with anyone.
tr: Lütfen yukarıdaki şifresiz giriş bağlantısını kimseyle paylaşmayın.

en: To generate a passwordless link for LiteSpeed Support Team access, you must install %s.
tr: LiteSpeed Destek Ekibi'ne vermek üzere şifresiz bir bağlantı oluşturmak için %s yüklemeniz gerekir.

en: Install
tr: Kur

en: These options are only available with LiteSpeed Enterprise Web Server or QUIC.cloud CDN.
tr: Bu seçenekler yalnızca LiteSpeed Enterprise web sunucusu veya QUIC.cloud CDN ile kullanılabilir.

en: PageSpeed Score
tr: PageSpeed Değeri

en: Improved by
tr: Tarafından geliştirildi

en: After
tr: Sonra

en: Before
tr: Önce

en: Page Load Time
tr: Sayfa Yükleme Süresi

en: To use the caching functions you must have a LiteSpeed web server or be using QUIC.cloud CDN.
tr: Önbellekleme özelliklerini kullanabilmek için bir LiteSpeed altyapılı web sunucunuz olmalıdır veya QUIC.cloud CDN servisini kullanıyor olmalısınız.

en: Preserve EXIF/XMP data
tr: EXIF/XMP Verilerini Koru

en: Try GitHub Version
tr: GitHub Sürümünü Deneyin

en: If you turn any of the above settings OFF, please remove the related file types from the %s box.
tr: Yukarıdaki ayarlardan herhangi birini KAPALI konuma getirirseniz, lütfen ilgili dosya türlerini %s kutusundan kaldırın.

en: Both full and partial strings can be used.
tr: Hem tam hem kısmi kelimeler kullanılabilir.

en: Images containing these class names will not be lazy loaded.
tr: Bu CSS class adlarını içeren görseller 'lazy load' kullanılarak yüklenmeyecektir.

en: Lazy Load Image Class Name Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulacak görsel class'ları

en: For example, %1$s defines a TTL of %2$s seconds for %3$s.
tr: Örneğin, %1$s, %3$s için %2$s saniyelik bir TTL tanımlar.

en: To define a custom TTL for a URI, add a space followed by the TTL value to the end of the URI.
tr: Bu URL için özel bir TTL tanımlamak için, URL'nin sonuna TTL değerini ekleyin ve ardından bir boşluk bırakın.

en: Maybe Later
tr: Belki sonra

en: Turn On Auto Upgrade
tr: Otomatik yükseltmeyi aç

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: New release %s is available now.
tr: Yeni sürüm %s şu anda kullanılabilir.

en: New Version Available!
tr: Yeni sürüm mevcut!

en: <a %s>Support forum</a> | <a %s>Submit a ticket</a>
tr: <a %s>Destek forumu</a> | <a %s>Talep gönder</a>

en: Created with ❤️  by LiteSpeed team.
tr: LiteSpeed ekibi tarafından ❤️ ile hazırlandı.

en: Sure I'd love to review!
tr: Tabii incelemeyi çok isterim!

en: Thank You for Using the LiteSpeed Cache Plugin!
tr: LiteSpeed ​​Cache eklentisini kullandığınız için teşekkürler!

en: Upgraded successfully.
tr: Başarıyla yükseltildi.

en: Failed to upgrade.
tr: Yükseltme başarısız oldu.

en: Changed setting successfully.
tr: Ayar başarıyla değiştirildi.

en: ESI sample for developers
tr: Geliştiriciler için ESI örneği

en: Replace %1$s with %2$s.
tr: %1$s kodunu %2$s ile değiştirin.

en: You can turn shortcodes into ESI blocks.
tr: Kısa kodları ESI bloklarına dönüştürebilirsiniz.

en: WpW: Private Cache vs. Public Cache
tr: WpW: Özel Önbellek ve Genel Önbellek

en: Append query string %s to the resources to bypass this action.
tr: Bu işlemi atlamak için bir sorgu dizesi olan %s ekleyin.

en: Google reCAPTCHA will be bypassed automatically.
tr: Google reCAPTCHA otomatik olarak atlanacak.

en: To crawl for a particular cookie, enter the cookie name, and the values you wish to crawl for. Values should be one per line. There will be one crawler created per cookie value, per simulated role.
tr: Belirli bir çerezle gezinmek için çerez adını ve tarayıcının kullanmasını istediğiniz değerleri girin. Her satırda bir değer olmalıdır. Her bir çerez ve simule edilen rol başına bir tarayıcı oluşturulur.

en: Cookie Values
tr: Çerez Değerleri

en: Cookie Name
tr: Çerez  Adı

en: Cookie Simulation
tr: Çerez Simülasyonu

en: Use Web Font Loader library to load Google Fonts asynchronously while leaving other CSS intact.
tr: Google Fontlarını diğer CSS'lere dokunmadan asenkron bir şekilde yüklemek için Web Font Loader kütüphanesini kullanın.

en: Turn this option ON to have LiteSpeed Cache updated automatically, whenever a new version is released. If OFF, update manually as usual.
tr: Yeni bir sürüm çıktığında, LiteSpeed ​​Cache'in otomatik olarak güncellenmesi için bu seçeneği AÇIK konumuna getirin. KAPALI ise, her zamanki gibi manuel olarak güncelleyin .

en: Automatically Upgrade
tr: Otomatik yükseltme

en: Your IP
tr: IP'niz

en: Reset successfully.
tr: Başarıyla sıfırlandı.

en: This will reset all settings to default settings.
tr: Bu, tüm ayarları varsayılan ayarlara sıfırlayacaktır.

en: Reset All Settings
tr: Tüm ayarları sıfırla

en: Separate critical CSS files will be generated for paths containing these strings.
tr: Bu satırda listelenen kelimeler içeren bağlantılar için ayrı bir şekilde kritik CSS dosyaları oluşturulacaktır.

en: Separate CCSS Cache URIs
tr: Ayrı CCSS ön belleği URI'leri

en: For example, if every Page on the site has different formatting, enter %s in the box. Separate critical CSS files will be stored for every Page on the site.
tr: Örneğin, sitedeki her sayfa farklı biçimlendirmeye sahipse, kutuya %s değerini girin. Sitede her sayfa için ayrı ayrı CSS dosyaları saklanacaktır.

en: List post types where each item of that type should have its own CCSS generated.
tr: Bu türdeki her öğenin kendi CCSS'sinin oluşturmasını gerektiren yazı türlerini listeleyin .

en: Separate CCSS Cache Post Types
tr: Ayrılmış CCSS Önbellek Yazı Türleri

en: Size list in queue waiting for cron
tr: Bekleyen boyut listesi görevi

en: If set to %1$s, before the placeholder is localized, the %2$s configuration will be used.
tr: %1$s olarak ayarlanmışsa, yer tutucu yerleştirilmeden önce %2$s yapılandırması kullanılacaktır.

en: Automatically generate LQIP in the background via a cron-based queue.
tr: LQIP'yi cron temelli bir kuyrukla arka planda otomatik olarak oluşturun.

en: This will generate the placeholder with same dimensions as the image if it has the width and height attributes.
tr: Bu, genişlik ve yükseklik özelliklerine sahipse, yer tutucuyu görüntüyle aynı boyutlarda oluşturur.

en: Responsive image placeholders can help to reduce layout reshuffle when images are loaded.
tr: Responsive yer tutucular görüntüler yüklendiğinde oluşabilecek düzen değişikliğini azaltmaya yardımcı olabilir.

en: Responsive Placeholder
tr: Responsif yer tutucu

en: This will delete all generated image LQIP placeholder files
tr: Bu oluşturulan tüm LQIP yer tutucu görsel dosyaları siler

en: Please enable LiteSpeed Cache in the plugin settings.
tr: Lütfen eklenti ayarlarında LiteSpeed ​​Cache'i etkinleştirin.

en: Please enable the LSCache Module at the server level, or ask your hosting provider.
tr: Lütfen LSCache Modülünü sunucu düzeyinde etkinleştirin veya barındırma sağlayıcınıza danışın .

en: Failed to request via WordPress
tr: WordPress ile istekte bulunurken hata oluştu

note: Description of the plugin
en: High-performance page caching and site optimization from LiteSpeed
tr: LiteSpeed'ten yüksek performanslı sayfa önbellekleme ve site optimizasyonu

en: Reset the optimized data successfully.
tr: Optimize edilmiş veriler başarıyla sıfırlandı.

en: Update %s now
tr: %s Şimdi Güncelle

en: View %1$s version %2$s details
tr: %1$s sürümününün %2$s detaylarını görüntüle

en: <a href="%1$s" %2$s>View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s target="_blank">update now</a>.
tr: <a href="%1$s" %2$s>Sürüm %3$s detaylarını görüntüle</a> ya da <a href="%4$s" %5$s target="_blank">şimdi güncelle</a>.

en: Install %s
tr: %s Kur

en: Images previously optimized
tr: Resimler daha önce optimize edilmiş

en: LSCache caching functions on this page are currently unavailable!
tr: Bu sayfadaki LSCache önbellek işlevleri şu an kullanılabilir değildir!

en: %1$s plugin version %2$s required for this action.
tr: Bu eylem için %1$s eklentisi sürüm %2$s gereklidir.

en: We are working hard to improve your online service experience. The service will be unavailable while we work. We apologize for any inconvenience.
tr: Çevrimiçi hizmet deneyiminizi geliştirmek için çok çalışıyoruz. Biz çalışırken servis kullanılamıyor olacak. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

en: Automatically remove the original image backups after fetching optimized images.
tr: Optimize edilmiş görselleri getirdikten sonra otomatik olarak orijinal resimlerin yedeklerini kaldır.

en: Remove Original Backups
tr: Orijinal yedekleri kaldır

en: Automatically request optimization via cron job.
tr: Cron aracı ile otomatik olarak optimizasyon görevi isteyin.

en: A backup of each image is saved before it is optimized.
tr: Her görüntünün bir yedeği optimize edilmeden önce kaydedilir.

en: Switched images successfully.
tr: Resimler başarıyla aktarıldı.

en: This can improve quality but may result in larger images than lossy compression will.
tr: Bu seçenek resmin kalitesini artırabilir ancak kayıplı sıkıştırmaya göre daya büyük boyutlu dosyalara neden olabilir.

en: Optimize images using lossless compression.
tr: Kayıpsız sıkıştırmayı kullanarak görüntüleri optimize edin.

en: Optimize Losslessly
tr: Kayıpsız sıkıştırma

en: Request WebP versions of original images when doing optimization.
tr: Sıkıştırma yaparken orijinal resimlerin WebP versiyonlarını isteyin.

en: Optimize images and save backups of the originals in the same folder.
tr: Resimleri iyileştirin ve orijinal resimler ile aynı klasörde saklayın.

en: Optimize Original Images
tr: Orijinal Resimleri Optimize Edin

en: When this option is turned %s, it will also load Google Fonts asynchronously.
tr: Bu seçenek %s olarak seçilir ise Google Fonts dosyaları senkronize olmadan yüklenecektir.

en: Cleaned all Critical CSS files.
tr: Tüm Kritik CSS dosyaları temizlendi.

en: This will inline the asynchronous CSS library to avoid render blocking.
tr: Bu seçenek,senkronize olmayan CSS kütüphanesinin sayfa yüklenmesini engellememesi için satır içinde gösterecektir.

en: Inline CSS Async Lib
tr: Satır İçi Sekronize Olmayan CSS Kütüphanesi

en: Run Queue Manually
tr: Kuyruğu elle çalıştır

en: URL list in %s queue waiting for cron
tr: %s sırasındaki URL listesi cronu bekliyor

en: Last requested cost
tr: Son isteğin maliyeti

en: Last generated
tr: Son oluşturulan

en: If set to %s this is done in the foreground, which may slow down page load.
tr: Bu seçenek %s olarak ayarlanırsa işlem ön planda yapılır, bu da sayfanın yüklenmesini yavaşlatabilir.

en: Automatic generation of critical CSS is in the background via a cron-based queue.
tr: Cron-esaslı bir sıra ile arka planda kritik CSS oluşturulması.

en: Optimize CSS delivery.
tr: CSS teslimatını optimize edin.

en: This will delete all generated critical CSS files
tr: Bu oluşturulan tüm kritik CSS dosyalarını siler

en: Critical CSS
tr: Kritik CSS Dosyaları

en: This site utilizes caching in order to facilitate a faster response time and better user experience. Caching potentially stores a duplicate copy of every web page that is on display on this site. All cache files are temporary, and are never accessed by any third party, except as necessary to obtain technical support from the cache plugin vendor. Cache files expire on a schedule set by the site administrator, but may easily be purged by the admin before their natural expiration, if necessary. We may use QUIC.cloud services to process & cache your data temporarily.
tr: Bu site, daha hızlı yanıt süresi ve daha iyi kullanıcı deneyimi sağlamak için önbellek kullanır. Önbelleğe alma, bu sitede görüntülenen her web sayfasının tekrarlanan bir kopyasını depolayabilir. Tüm önbellek dosyaları geçicidir ve önbellek eklenti sağlayıcısından teknik destek talep edilmedikçe hiçbir üçüncü taraf tarafından erişilmez. Önbellek dosyalarının süresi site yöneticisi tarafından belirlenen bir zamanlamaya göre sona erer, ancak gerekirse süre dolmadan yönetici tarafından kolayca temizlenebilir. Verilerinizi geçici olarak işlemek ve önbelleğe almak için QUIC.cloud hizmetleri kullanabiliriz.

en: Disabling this may cause WordPress tasks triggered by AJAX to stop working.
tr: Bunu devre dışı bırakmak AJAX tarafından çalıştırılan WordPress görevlerinin çalışmasını durdurmasına neden olabilir.

en: right now
tr: şimdi

en: just now
tr: şu anda

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Last ran
tr: Son çalıştırılan

en: You will be unable to Revert Optimization once the backups are deleted!
tr: Yedekler silindikten sonra optimizasyonu geri alamazsınız!

en: This is irreversible.
tr: Bu geri döndürülemez.

en: Remove Original Image Backups
tr: Orijinal görsellerin yedeklerini kaldır

en: Are you sure you want to remove all image backups?
tr: Tüm görsel yedeklerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Total
tr: Genel Toplam

en: Files
tr: Dosyalar

en: Last calculated
tr: Son Hesaplanan

en: Calculate Original Image Storage
tr: Orijinal Resimlerin Kapladığı Disk Boyutunu Hesapla

en: Storage Optimization
tr: Depolama Optimizasyonu

en: Enable replacement of WebP in %s elements that were generated outside of WordPress logic.
tr: Wordpress yapısı dışında oluşturulan %s yapısını WebP yapısına göre değiştirir.

en: WebP For Extra srcset
tr: WebP İçin daha fazla srcset

en: Use the format %1$s or %2$s (element is optional).
tr: Bunun için %1$s ya da %2$s yapılarını kullanın (Tercihe bağlıdır).

en: Only attributes listed here will be replaced.
tr: Sadece burada listelenen özellikler değiştirilecektir.

en: Specify which element attributes will be replaced with WebP.
tr: WebP ile hangi yapıların özelliklerinin değiştirileceğini belirtin.

en: WebP Attribute To Replace
tr: WebP özelliklerini değiştir

en: Only files within these directories will be pointed to the CDN.
tr: Sadece bu dizinlerdeki dosyalar CDN'ye işaret edilecektir.

en: Included Directories
tr: Dahil edilen dizinler

en: A Purge All will be executed when WordPress runs these hooks.
tr: Wordpress bu özelliği çalıştırdığında tümünü temizle görevini gerçekleştirecektir.

en: Purge All Hooks
tr: Tüm özellikleri temizle

en: Purged all caches successfully.
tr: Tüm önbellek başarıyla temizlendi.

en: Forced cacheable
tr: Zorla önbelleğe alınabilir

en: Paths containing these strings will be cached regardless of no-cacheable settings.
tr: Bu dizinde bulunan dosyalar, önbelleğe alma ayarlarından bağımsız olarak önbelleğe alınır.

en: Force Cache URIs
tr: Zorla önbelleğe alınacaklar

en: Exclude Settings
tr: Ayarları Hariç Tut

en: This will disable LSCache and all optimization features for debug purpose.
tr: Bu seçenek,hata ayıklama özelliği için tüm LSCache optimizasyon özelliklerini devre dışı bırakır.

en: Disable All Features
tr: Tüm özellikleri devre dışı bırak

en: Opcode Cache
tr: Opcode Önbelleği

en: CSS/JS Cache
tr: CSS/JS Önbelleği

en: Remove all previous unfinished image optimization requests.
tr: Daha önceki tüm tamamlanmamış resim optimizasyon isteklerini kaldır.

en: Clean Up Unfinished Data
tr: Tamamlanmamış Verileri Temizle

en: Images failed with other errors
tr: Resimler başka hata ile birlikte başarısız oldu

en: Images with wrong meta
tr: Yanlış meta bilgisi içeren resimler

en: Join Us on Slack
tr: Slack ile bize katıl

en: Join the %s community.
tr: %s kullanıcı topluluğumuza katıldı.

en: Want to connect with other LiteSpeed users?
tr: Diğer LiteSpeed kullanıcılarıyla bağlantı kurmak ister misiniz?

en: Get it from <a %1$s>%2$s</a>.
tr: <a %1$s>%2$s</a> bağlantısından öğrenebilirsin.

en: Your API key / token is used to access %s APIs.
tr: %s API'lerine erişim için API anahtarınız / tokeniniz.

en: Your Email address on %s.
tr: E-posta Adresiniz %s.

en: Use %s API functionality.
tr: %s API özelliğini kullan.

en: To randomize CDN hostname, define multiple hostnames for the same resources.
tr: CDN ana sunucusunda ki benzer kaynakları randomize etmek için birden fazla hostname tanımlayın.

en: Join LiteSpeed Slack community
tr: LiteSpeed Slack topluluğuna katılın

en: Visit LSCWP support forum
tr: LSCWP destek forumunu ziyaret edin

en: Rate %s on %s
tr: %s eklentisini %s sayfasından değerlendirin

en: Images notified to pull
tr: Resimleri optimize etmek için bildir

en: Image files missing
tr: Resim dosyaları eksik

en: What is a group?
tr: Grup nedir?

en: %s image
tr: %s görsel

en: %s group
tr: %s grup

en: %s images
tr: %s görseller

en: %s groups
tr: %s gruplar

en: Guest
tr: Misafir

en: To crawl the site as a logged-in user, enter the user ids to be simulated.
tr: Siteye giriş yapmış bir kullanıcı olarak taramak için simule edilecek olan kullanıcının bilgilerini giriniz.

en: Role Simulation
tr: Kullanıcı Rolü

en: running
tr: çalışıyor

en: Size
tr: Boyut

en: Ended reason
tr: Sona erdi

en: Last interval
tr: Son aralık

en: Current crawler started at
tr: Mevcut tarama başladı

en: Run time for previous crawler
tr: Önceki tarama için çalışma süresi

en: %d seconds
tr: %d saniye

en: Last complete run time for all crawlers
tr: En son tamamlanan tüm taramaların çalışma süresi

en: Current sitemap crawl started at
tr: Mevcut site haritası taraması başladı

en: Save transients in database when %1$s is %2$s.
tr: %1$s, %2$s olduğunda, geçici veritabanında kaydedin.

en: Store Transients
tr: Mağaza Geçişleri

en: If %1$s is %2$s, then %3$s must be populated!
tr: Eğer %1$s, %2$s konumunda ise %3$s ile bu alan doldurulmalıdır!

en: Server allowed max value
tr: Sunucunun kabul ettiği maksimum değer

en: Server enforced value
tr: Sunucu zorunlu değeri

en: Server allowed min value
tr: Sunucunun kabul ettiği en düşük değer

en: NOTE
tr: NOT

en: Server variable(s) %s available to override this setting.
tr: Sunucu değişkenleri %s bu ayarı geçersiz kılmak için kullanılabilir.

en: Reset the entire opcode cache successfully.
tr: Tüm opcode önbelleği başarıyla sıfırlandı.

en: Opcode cache is not enabled.
tr: Opcode önbelleği etkin değil.

en: Imported setting file %s successfully.
tr: %s ayar dosyası başarıyla içeriye aktarıldı.

en: Import failed due to file error.
tr: Dosya hatası nedeniyle içeri aktarma başarısız oldu.

en: How to Fix Problems Caused by CSS/JS Optimization.
tr: CSS/JS optimizasyonunun neden olduğu sorunlar nasıl düzeltilir.

en: This will generate extra requests to the server, which will increase server load.
tr: Bu seçenek sunucu yükünü artıracak ve sunucuya ekstra istekler yükleyecektir.

en: When a vistor hovers over a page link, preload that page. This will speed up the visit to that link.
tr: Bir ziyaretçi bir sayfa bağlantısının üzerinden geldiğinde, o sayfayı önceden yükleyin.Bu sayede o sayfaya yapılan ziyareti hızlandıracaktır.

en: Instant Click
tr: Anında Tıklama

en: Reset the entire opcode cache
tr: Tüm opcode önbelleğini sıfırla

en: This will import settings from a file and override all current LiteSpeed Cache settings.
tr: Bu, dışarıdan bir ayar dosyasını içeri aktarmanızı sağlar ve aktarım yapıldığı zaman mevcut tüm LiteSpeed Cache ayarları geçersiz kalır.

en: Last imported
tr: Son aktarılan

en: Import
tr: Aktar

en: Import Settings
tr: Aktarma Ayarları

en: This will export all current LiteSpeed Cache settings and save them as a file.
tr: Bu tüm LiteSpeed Cache ayarlarını dışarı aktarır ve bir dosya olarak kaydeder.

en: Last exported
tr: Son dışarı aktarılan

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Export Settings
tr: Dışarı Aktarma Ayarları

en: Import / Export
tr: İçeri Aktar/Dışarı Aktar

en: Use keep-alive connections to speed up cache operations.
tr: Önbellek işlemlerini hızlandırmak için keep-alive bağlantılarını kullanın.

en: Database to be used
tr: Kullanılacak veritabanı

en: Redis Database ID
tr: Redis Veritabanı ID

en: Specify the password used when connecting.
tr: Bağlanırken kullanılan şifreyi belirtin.

en: Password
tr: Şifre

en: Only available when %s is installed.
tr: Yalnızca %s yüklendiğinde kullanılabilir.

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Your %s Hostname or IP address.
tr: %s ana bilgisayar adınız veya IP adresiniz.

en: Method
tr: Yöntem

en: Purge all object caches successfully.
tr: Tüm nesne önbellekleri başarıyla temizlendi.

en: Object cache is not enabled.
tr: Nesne önbelleği etkin değil.

en: Improve wp-admin speed through caching. (May encounter expired data)
tr: Önbelleğe alma yoluyla wp-admin hızını artırın. (Süresi dolmuş verilerle karşılaşabilir)

en: Cache WP-Admin
tr: WP-Admin'i önbelleğe al

en: Persistent Connection
tr: Kalıcı Bağlantı

en: Do Not Cache Groups
tr: Grupları Önbelleğe Alma

en: Groups cached at the network level.
tr: Ağ düzeyinde önbelleğe alınan gruplar.

en: Global Groups
tr: Genel Gruplar

en: Connection Test
tr: Bağlantı Testi

en: %s Extension
tr: %s Uzantı

en: Status
tr: Durum

en: Default TTL for cached objects.
tr: Önbelleğe alınan nesneler için varsayılan TTL.

en: Default Object Lifetime
tr: Varsayılan Nesne Ömrü

en: Port
tr: Bağlantı

en: Host
tr: Sunucu

en: Object Cache
tr: Nesne Önbelleği

en: Failed
tr: Başarısız oldu

en: Passed
tr: Geçmiş

en: Not Available
tr: Müsait değil

en: Purge all the object caches
tr: Tüm nesne önbelleklerini temizle

en: Failed to communicate with Cloudflare
tr: Cloudflare ile iletişim kurulamadı

en: Communicated with Cloudflare successfully.
tr: Cloudflare ile başarılı bir şekilde bağlantı kuruldu.

en: No available Cloudflare zone
tr: Kullanılabilir Cloudflare alanı yok

en: Notified Cloudflare to purge all successfully.
tr: Tüm Cloudflare önbelleği başarıyla temizlendi.

en: Cloudflare API is set to off.
tr: Cloudflare API kapalı olarak ayarlandı.

en: Notified Cloudflare to set development mode to %s successfully.
tr: Cloudflare geliştirici modu %s olarak başarıyla ayarlandı.

en: Once saved, it will be matched with the current list and completed automatically.
tr: Kaydedildikten sonra, geçerli liste ile eşleşecek ve otomatik olarak tamamlanacaktır.

en: You can just type part of the domain.
tr: Sadece etki alanının bir kısmını yazabilirsiniz.

en: Domain
tr: Alan Adı

en: Purge Everything
tr: Her Şeyi Temizle

en: Cloudflare Cache
tr: Cloudflare Önbelleği

en: Development Mode will be turned off automatically after three hours.
tr: Geliştirici modu üç saat sonra otomatik olarak kapatılacaktır.

en: Temporarily bypass Cloudflare cache. This allows changes to the origin server to be seen in realtime.
tr: Cloudflare önbelleğini geçici olarak atlayın. Bu, kaynak sunucusuna yapılan değişikliklerin gerçek zamanlı olarak görülmesini sağlar.

en: Development mode will be automatically turned off in %s.
tr: Geliştirici modu %s saniye sonra otomatik olarak kapatılacaktır.

en: Current status is %s.
tr: Geçerli durum %s.

en: Current status is %1$s since %2$s.
tr: %2$s tarihinden itibaren geçerli durum %1$s.

en: Check Status
tr: Durumu kontrol et

en: Turn OFF
tr: KAPAT

en: Turn ON
tr: AÇ

en: Development Mode
tr: Geliştirme Modu

en: Cloudflare Domain
tr: Cloudflare Etki Alanı

en: For example
tr: Örneğin

en: Prefetching DNS can reduce latency for visitors.
tr: Prefetching DNS, ziyaretçileriniz için gecikmeyi azaltabilir.

en: Adding Style to Your Lazy-Loaded Images
tr: Lazy-Load Görsellerine Stil Ekleme

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Static file type links to be replaced by CDN links.
tr: Statik dosya türlerinin linkleri CDN linkleri ile değiştirilecektir.

en: For example, to drop parameters beginning with %s, %s can be used here.
tr: Örneğin, %s ile başlayan parametleri bırakmak için, %s burada kullanılabilir.

en: Drop Query String
tr: Sorgu Dizesini Hariç Bırak

en: Enable this option if you are using both HTTP and HTTPS in the same domain and are noticing cache irregularities.
tr: Aynı alan adında hem HTTP hem de HTTPS kullanıyorsanız ve önbellek düzensizliklerini fark ediyorsanız bu seçeneği etkinleştirin.

en: Improve HTTP/HTTPS Compatibility
tr: HTTP/HTTPS Uyumluluğunu Geliştirin

en: Remove all previous image optimization requests/results, revert completed optimizations, and delete all optimization files.
tr: Daha önce istenen resim optimizasyon isteklerini/sonuçlarını kaldırın, tamamlanmış optimizasyonları geri alın ve tüm optimize edilmiş dosyaları silin.

en: Destroy All Optimization Data
tr: Tüm optimizasyon verilerini yok et

en: Scan for any new unoptimized image thumbnail sizes and resend necessary image optimization requests.
tr: Görsel optimizasyon işlemi yapılmamış tüm küçük resim görsellerini tarayın ve gerekli görsel optimizasyon isteklerini tekrar gönderin.

en: This will increase the size of optimized files.
tr: Bu optimize edilmiş dosyaların boyutunu artıracaktır.

en: Preserve EXIF data (copyright, GPS, comments, keywords, etc) when optimizing.
tr: Optimizasyon işlemi yapılırken EXIF verilerini (telif hakkı, GPS bilgisi, yorumlar,anahtar kelimeler vb.) koruyun.

en: Clear Log
tr: Günlüğü Temizle

en: To test the cart, visit the <a %s>FAQ</a>.
tr: Sepeti test etmek için <a %s>FAQ</a> adresini ziyaret edin.

en:  %s ago
tr:  %s önce

en: WebP saved %s
tr: WebP %s veri tasarrufu sağladı

en: If you run into any issues, please refer to the report number in your support message.
tr: Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen destek mesajınızdaki rapor numarasına bakınız.

en: This will also generate an API key from LiteSpeed's Server.
tr: Bu,LiteSpeed Sunucularından bir API anahtarı da oluşturacaktır.

en: Last pull initiated by cron at %s.
tr: En son istek %s konumundaki cron tarafından başlatıldı.

en: Images will be pulled automatically if the cron job is running.
tr: Görev aracı çalışıyor ise resimler otomatik olarak çekilecektir.

en: Only press the button if the pull cron job is disabled.
tr: Sadece cron görevi devredışı bırakıldığında bu düğmeye basın.

en: Pull Images
tr: Görüntüleri Çek

en: This process is automatic.
tr: Bu işlem otomatiktir.

en: Last Request
tr: Son İstek

en: Images failed to pull
tr: Görseller çekilemedi

en: Images failed to fetch
tr: Görseller getirilemedi

en: Images Pulled
tr: Görseller çekildi

en: Report
tr: Rapor

en: Send this report to LiteSpeed. Refer to this report number when posting in the WordPress support forum.
tr: Bu raporu LiteSpeed'e gönder. WordPress destek forumuna yazarken bu rapor numarasını referans verin.

en: Send to LiteSpeed
tr: LiteSpeed'e Gönder

en: Report date
tr: Rapor tarihi

en: Report number
tr: Rapor numarası

en: Privately cache cart when not empty.
tr: Sepet boş değilken özel olarak sepeti önbelleğe al.

en: Privately Cache Cart
tr: Özel Önbellek Sepeti

en: LiteSpeed Optimization
tr: LiteSpeed ​​Optimizasyonu

en: Load Google Fonts Asynchronously
tr: Google Yazı Tiplerini Asenkron Olarak Yükle

en: Browser Cache TTL
tr: Tarayıcı Önbellek TTL

en: Results can be checked in <a %s>Media Library</a>.
tr: Sonuçlar <a %s>Ortam Kütüphanesi</a>'nden kontrol edilebilir.

en: Learn More
tr: Daha fazla bilgi edin

en: Images optimized and pulled
tr: Resimler iyileştirildi ve kaydedildi

en: Images requested
tr: İstenen resimler

en: Images not yet requested
tr: Henüz talep edilmeyen resimler

en: Images total
tr: Toplam resimler

en: Switched to optimized file successfully.
tr: Optimize edilmiş dosya başarıyla aktarıldı.

en: Restored original file successfully.
tr: Orijinal dosya başarıyla onarıldı.

en: Enabled WebP file successfully.
tr: WebP dosyası başarıyla aktif edildi.

en: Disabled WebP file successfully.
tr: WebP dosyası başarılı bir şekilde devredışı bırakıldı.

en: Disabling this will stop the cron job responsible for pulling optimized images back from QUIC.cloud Image Server.
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakmak QUIC.cloud görsel sunucusundan optimize edilmiş görsellerin çekilmesini sağlayan cron işini durdurur.

en: Significantly improve load time by replacing images with their optimized %s versions.
tr: Optimize edilmiş resimleri %s sürümleriyle değiştirerek resimlerin yüklenme sürelerini önemli ölçüde azaltın.

en: Image WebP Replacement
tr: Resimleri WebP Formatına Dönüştür

en: Selected roles will be excluded from cache.
tr: Seçilen roller önbelleklemeden hariç tutulacak.

en: Tuning
tr: Ayarlama

en: Selected roles will be excluded from all optimizations.
tr: Seçilen gruplar tüm optimizasyonlardan hariç tutulur.

en: Role Excludes
tr: Hariç Tutulacak Gruplar

en: Tuning Settings
tr: Tuning Ayarları

en: If the tag slug is not found, the tag will be removed from the list on save.
tr: Etiket kısa ismi bulunamazsa, etiket kaydedilirken listeden çıkartılacaktır.

en: If the category name is not found, the category will be removed from the list on save.
tr: Kategori adı bulunamazsa, kategori kaydedilirken listeden çıkartılacaktır.

en: After the QUIC.cloud Image Optimization server finishes optimization, it will notify your site to pull the optimized images.
tr: QUIC.cloud görsel optimizasyon sunucusu optimizasyonu tamamladıktan sonra optimize edilmiş görselleri çekmesi için sitenizi bilgilendirecektir.

en: Send Optimization Request
tr: Optimizasyon İsteği Gönder

en: Image Information
tr: Resim Bilgisi

en: Total Reduction
tr: Toplam Azaltma

en: Optimization Summary
tr: Optimizasyon Özeti

en: LiteSpeed Cache Image Optimization
tr: LiteSpeed Cache Görsel Optimizasyonu

en: Image Optimization
tr: Görsel Optimizasyonu

en: JS Deferred Excludes
tr: Ertelemeden Hariç Tutulan JS

en: For example, %s can be used for a transparent placeholder.
tr: Örneğin, %s saydam bir yer tutucu için kullanılabilir.

en: By default a gray image placeholder %s will be used.
tr: Varsayılan olarak %s gri renkli bir yer tutucu kullanılacaktır.

en: This can be predefined in %2$s as well using constant %1$s, with this setting taking priority.
tr: Bu seçenek, bu ayar öncelikli olmak üzere %2$s içerisinde veya %1$s sabiti ile önceden tanımlanmış olabilir.

en: Specify a base64 image to be used as a simple placeholder while images finish loading.
tr: Görsellerin yüklenmesi tamamlanana kadar basit bir yer tutucu olarak kullanılmak üzere bir base64 görsel belirtin.

en: Elements with attribute %s in html code will be excluded.
tr: Html kodu içerisinde %s öz niteliğine sahip elemanlar hariç tutulacaktır.

en: Filter %s is supported.
tr: %s filtresi destekleniyor.

en: Listed images will not be lazy loaded.
tr: Listedeki görsellerde 'lazy load' kullanılmayacaktır.

en: Lazy Load Image Excludes
tr: Geç yüklemeden hariç tutulan görseller

en: No optimization
tr: Optimizasyon yok

en: Prevent any optimization of listed pages.
tr: Listelenen sayfaların optimizasyonunu önleyin.

en: URI Excludes
tr: Hariç Bırakılacak Bağlantılar

en: Stop loading WordPress.org emoji. Browser default emoji will be displayed instead.
tr: WordPress.org emojilerini yüklemeyi durdur. Bunun yerine tarayıcının varsayılan emojileri kullanılır.

en: Both full URLs and partial strings can be used.
tr: Hem tam bağlantılar ve hem de kısmi metinler kullanılabilir.

en: Load iframes only when they enter the viewport.
tr: İç çerçeveleri yalnızca belirtilen görüntü alanına girdiklerinde yükleyin.

en: Lazy Load Iframes
tr: İç Çerçeveleri Geç Yükle

en: This can improve page loading time by reducing initial HTTP requests.
tr: Bu seçenek gelen ilk HTTP isteklerini azaltarak sayfa yüklenme süresini iyileştirebilir.

en: Load images only when they enter the viewport.
tr: Görselleri sadece görüntü alanına girdiklerinde yükleyin.

en: Lazy Load Images
tr: Görselleri Geç Yükle

en: Media Settings
tr: Ortam Ayarları

en: For example, for %s, %s and %s can be used here.
tr: Örneğin, %s için %s ve %s burada kullanılabilir.

en: Wildcard %1$s supported (match zero or more characters). For example, to match %2$s and %3$s, use %4$s.
tr: %1$s jokeri desteklenir ( sıfır ya da daha fazla karakteri eşleştirir) Örneğin, %2$s ve %3$s 'i eşleştirmek için, %4$s kullanabilirsiniz.

en: To match the beginning, add %s to the beginning of the item.
tr: Başlangıcı eşleştirmek için, öğenin başına %s ekleyin.

en: For example, for %s, %s can be used here.
tr: Örneğin %s için , %s kullanılabilir.

en: Maybe later
tr: Belki sonra

en: I've already left a review
tr: Ben zaten bir inceleme yaptım

en: Welcome to LiteSpeed
tr: LiteSpeed'e hoş geldiniz

en: Remove WordPress Emoji
tr: Wordpress Emoji Kaldır

en: More settings
tr: Daha fazla ayar

en: Private cache
tr: Özel önbellekleme

en: Non cacheable
tr: Önbelleksiz

en: Mark this page as
tr: Bu sayfayı şununla işaretle

en: Purge this page
tr: Bu sayfayı temizle

en: Load JS Deferred
tr: JS'i Gecikmeli Yükle

en: Specify critical CSS rules for above-the-fold content when enabling %s.
tr: %s seçeneğini etkinleştirirken ekranın üst kısmındaki içerik için kritik CSS kurallarını belirtin.

en: Critical CSS Rules
tr: Kritik CSS Kuralları

en: Load CSS Asynchronously
tr: CSS'i Eşzamansız Yükle

en: Prevent Google Fonts from loading on all pages.
tr: Google Fonts kullanımını tüm sayfalarda engelle.

en: Remove Google Fonts
tr: Google Fontlarını Kaldır

en: This can improve your speed score in services like Pingdom, GTmetrix and PageSpeed.
tr: Bu, Pingdom, GTmetrix ve PageSpeed gibi servislerde hız puanınızı artırabilir.

en: Remove query strings from internal static resources.
tr: Dahili ve statik kaynaklarda query string'leri kaldır.

en: Remove Query Strings
tr: Sorgu Metinlerini Kaldır

en: user agents
tr: tarayıcı kimlikleri

en: cookies
tr: çerezler

en: You can turn on browser caching in server admin too. <a %s>Learn more about LiteSpeed browser cache settings</a>.
tr: Tarayıcı ön belleğini sunucu yönetiminden de açabilirsiniz. <a %s>LiteSpeed tarayıcı önbellek ayarları hakkında dah afazla bilgi edinin</a>.

en: Browser caching stores static files locally in the user's browser. Turn on this setting to reduce repeated requests for static files.
tr: Tarayıcı önbelleği, statik dosyalarınızı kullanıcının tarayıcısında yerel olarak depolar.Statik dosyalar için tekrarlanan istekleri azaltmak için bu ayarı aktif hale getirin.

en: Browser Cache
tr: Tarayıcı önbelleği

en: tags
tr: etiketler

en: Do Not Cache Tags
tr: Etiketleri önbelleğe alma

en: To exclude %1$s, insert %2$s.
tr: %1$s hariç tutmak için, %2$s ekleyin.

en: categories
tr: kategoriler

en: To prevent %s from being cached, enter them here.
tr: %s in önbelleğe alınmasını engellemek için buraya girin.

en: Do Not Cache Categories
tr: Kategorileri Önbelleğe Alma

en: Query strings containing these parameters will not be cached.
tr: Bu parametreleri içeren query string'ler önbelleğe alınmayacaktır.

en: Do Not Cache Query Strings
tr: Query String'leri önbelleğe alma

en: Paths containing these strings will not be cached.
tr: Bu metinleri içeren yollar önbelleğe alınmayacaktır.

en: Do Not Cache URIs
tr: URI'leri önbelleğe alma

en: The logs will be output to %s.
tr: Günlük kayıtları %s 'e çıktı alınacaktır.

en: One per line.
tr: Her satırda bir tane.

en: URI Paths containing these strings will NOT be cached as public.
tr: Bu metinleri içeren URI yolları önbelleğe genele açık olarak ALINMAYACAKTIR.

en: Private Cached URIs
tr: Özel Önbelleğe Alınmış Bağlantılar

en: Paths containing these strings will not be served from the CDN.
tr: Bu metinleri içeren yollar CDN servisi üzerinden sunulmayacaktır.

en: Exclude Path
tr: Hariç Tutulacak Yollar

en: This will affect all tags containing attributes: %s %s %s.
tr: Bu öznitelikleri içeren tüm etiketleri etkiler: %s %s %s.

en: Include File Types
tr: Dosya Türlerini Dahil Et

en: Serve all JavaScript files through the CDN. This will affect all enqueued WP JavaScript files.
tr: Tüm JavaScript dosyalarını CDN üzerinden sunun. Bu tüm WP JavaScript dosyalarını etkileyecektir.

en: Include JS
tr: JS'yi Dahil Et

en: Serve all CSS files through the CDN. This will affect all enqueued WP CSS files.
tr: Tüm CSS dosyalarını CDN üzerinden sunun. Bu tüm WP CSS dosyalarını etkileyecektir.

en: Include CSS
tr: CSS'i Dahil Et

en: Serve all image files through the CDN. This will affect all attachments, HTML %s tags, and CSS %s attributes.
tr: Tüm görselleri CDN üzerinden sunun. Bu, tüm ek dosyaları, HTML %s etiketlerini ve CSS %s niteliklerini etkileyecektir.

en: Include Images
tr: Görselleri Dahil Et

en: CDN URL to be used. For example, %s
tr: Kullanılacak CDN bağlantısı. Örneğin, %s

en: CDN URL
tr: CDN Bağlantısı

en: Site URL to be served through the CDN. Beginning with %1$s. For example, %2$s.
tr: CDN üzerinden sunulacak olan site bağlantısı. Bu bağlantı %1$s ile başlamalıdır. Örneğin, %2$s.

en: Original URLs
tr: Orijinal URL'ler

en: CDN Settings
tr: CDN Ayarları

en: OFF
tr: KAPALI

en: ON
tr: AÇIK

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge CSS/JS entries.
tr: LiteSpeed Web sunucusu CSS/JS girdilerin silmesi için bilgilendirildi.

en: Minify HTML content.
tr: HTML içeriğini küçült.

en: HTML Minify
tr: HTML küçült

en: JS Excludes
tr: Hariç tutulan JS

en: JS Combine
tr: JS'yi birleştir

en: JS Minify
tr: JS'yi küçült

en: CSS Excludes
tr: Hariç Tutulacak CSS

en: CSS Combine
tr: CSS'i birleştir

en: CSS Minify
tr: CSS'i küçült

en: Please test thoroughly when enabling any option in this list. After changing Minify/Combine settings, please do a Purge All action.
tr: Lütfen, bu listedeki herhangi bir seçeneği etkinleştirirken iyice test edin. Küçültme/Birleştirme ayarlarını değiştirdikten sonra Tümünü Temizle eylemini yapmayı unutmayın.

en: This will purge all minified/combined CSS/JS entries only
tr: Bu sadece küçültülmüş/birleştirilmiş tüm CSS/JS kayıtlarını temizler

en: Purge %s Error
tr: %s hatalarını temizle

en: Database Optimizer
tr: Veritabanı İyileştiricisi

en: Optimize all tables in your database
tr: Veritabanınızdaki tüm tabloları optimize edin

en: Optimize Tables
tr: Tabloları İyileştir

en: Clean all transient options
tr: Tüm geçici ayarları temizle

en: All Transients
tr: Tüm Geçiciler

en: Clean expired transient options
tr: Süresi dolmuş tüm geçici ayarları temizle

en: Expired Transients
tr: Süresi Dolmuş Geçiciler

en: Clean all trackbacks and pingbacks
tr: Tüm geri izleme ve pingbackleri temizle

en: Trackbacks/Pingbacks
tr: Geri İzleme/Pingbacks

en: Clean all trashed comments
tr: Tüm çöpe taşınmış yorumları temizle

en: Trashed Comments
tr: Çöp Yorumlar

en: Clean all spam comments
tr: Tüm spam yorumları temizle

en: Spam Comments
tr: Spam Yorumlar

en: Clean all trashed posts and pages
tr: Tüm çöpe taşınmış yazı ve sayfaları temizle

en: Trashed Posts
tr: Çöp Yazılar

en: Clean all auto saved drafts
tr: Tüm otomatik kayıt taslaklarını temizle

en: Auto Drafts
tr: Otomatik Taslak

en: Clean all post revisions
tr: Tüm yazı revizyonlarını temizle

en: Post Revisions
tr: Yazı Revizyonları

en: Clean All
tr: Tümünü temizle

en: Optimized all tables.
tr: Tüm tablolar iyileştirildi.

en: Clean all transients successfully.
tr: Tüm geçiciler başarıyla temizlendi.

en: Clean expired transients successfully.
tr: Tüm süresi dolmuş geçiciler başarıyla temizlendi.

en: Clean trackbacks and pingbacks successfully.
tr: Geri izlemeler ve pingback'ler başarıyla temizlendi.

en: Clean trashed comments successfully.
tr: Çöpe gönderilmiş yorumlar başarıyla temizlendi.

en: Clean spam comments successfully.
tr: Spam yorumlar başarıyla temizlendi.

en: Clean trashed posts and pages successfully.
tr: Çöpe gönderişmiş yazılar ve sayfalar başarıyla temizlendi.

en: Clean auto drafts successfully.
tr: Otomatik taslaklar başarıyla temizlendi.

en: Clean post revisions successfully.
tr: Yazı sürümleri başarıyla temizlendi.

en: Clean all successfully.
tr: Tümü başarıyla temizlendi.

en: Default Private Cache TTL
tr: Varsayılan Özel Önbellek TTL

en: If your site contains public content that certain user roles can see but other roles cannot, you can specify a Vary Group for those user roles. For example, specifying an administrator vary group allows there to be a separate publicly-cached page tailored to administrators (with “edit” links, etc), while all other user roles see the default public page.
tr: Sitenizde belirli kullanıcı yetkileri kullanıyorsanız ve sitenizde bazı yerlerin diğer kullanıcı yetkililerine sahip olanların görmesini istemiyorsanız özel Değişken Grubu belirleyebilirsiniz. Örneğin bir yönetici değişken grubunun belirtilmesi sonucunda diğer kullanıcı yetkilerinde olanlar varsayılan ortak bir sayfayı görüntülerken, yönetici değişken grubunda bulunan kullanıcılar özel olarak önbelleğe alınmış sayfayı görüntülemesini sağlayabilirsiniz. (Örnek, "yazıyı düzenle" bağlantıları gibi)

en: Vary Group
tr: Değişken Grubu

en: Cache the built-in Comment Form ESI block.
tr: Yerleşik yorum formu ESI bloğunu önbelleğe al.

en: Cache Comment Form
tr: Yorum formunu önbelleğe al

en:  Cache the built-in Admin Bar ESI block.
tr:  Yerleşik admin araç çubuğu ESI bloğunu önbelleğe al.

en: Cache Admin Bar
tr: Admin araç çubuğunu önbelleğe al

en: Turn ON to cache public pages for logged in users, and serve the Admin Bar and Comment Form via ESI blocks. These two blocks will be uncached unless enabled below.
tr: Giriş yapmış kullanıcılar için genele açık önbelleğe almayı AÇ, Admin araç çubuğu ve yorum formunu ESI bloğu olarak sun. Bu iki blog aşağıda etkinleştirilmediği sürece önbelleğe alınmaz.

en: ESI allows you to designate parts of your dynamic page as separate fragments that are then assembled together to make the whole page. In other words, ESI lets you “punch holes” in a page, and then fill those holes with content that may be cached privately, cached publicly with its own TTL, or not cached at all.
tr: ESI dinamik sayfanızın bazı bölümlerini, daha sonra bütün sayfayı oluşturmak için bir araya getirilen ayrı parçalar olarak oluşturmanızı sağlar. Bir başka deyişle ESI sayfada boşluklar oluşturmanızı, daha sonra bu boşlukları önbelleğe kişiye özel olarak alınan içeriklerle doldurabilmenizi, kendi TTL'i ile genele açık olarak önbelleğe alabilmenizi veya hiç önbelleğe almamanızı sağlar.

en: With ESI (Edge Side Includes), pages may be served from cache for logged-in users.
tr: Sayfalar, giriş yapmış kullanıcılara ESI (Edge Side Includes) ile önbellekten sunulabilir.

en: Private
tr: Özel

en: Public
tr: Herkese açık

en: Purge Settings
tr: Ayarları temizle

en: Cache PHP Resources
tr: PHP kaynakları önbelleğe al

en: Cache Mobile
tr: Mobili önbelleği

en: Advanced level will log more details.
tr: Gelişmiş seviye daha fazla ayrıntı kaydeder.

en: Basic
tr: Temel

en: The maximum average server load allowed while crawling. The number of crawler threads in use will be actively reduced until average server load falls under this limit. If this cannot be achieved with a single thread, the current crawler run will be terminated.
tr: Tarama sırasında izin verilen azami sunucu yükü. Sunucu yükü bu limitin altına inene kadar tarayıcı thread sayısı aktif şekilde azaltılacaktır. Bunu tek thread'le sağlamak da mümkün olmazsa tarama sonlandırılacaktır.

en: Cache Login Page
tr: Giriş sayfası önbelleği

en: Cache requests made by WordPress REST API calls.
tr: Wordpress REST API tarafından yapılan önbellek istekleri.

en: Cache REST API
tr: REST API'yi önbelleği

en: Privately cache commenters that have pending comments. Disabling this option will serve non-cacheable pages to commenters. (LSWS %s required)
tr: Bekleyen yorumu olan ziyaretçileri özel olarak önbelleğe al. Bu seçeneği devre dışı bırakmak yorum yapanlara önbelleğe alınmayan sayfalar sunar. (LSWS %s gereklidir)

en: Cache Commenters
tr: Yorumcu önbelleği

en: Privately cache frontend pages for logged-in users. (LSWS %s required)
tr: Giriş yapmış kullanıcılar için ön yüz sayfalarını kişiye özel şekilde önbelleğe al. (LSWS %s gereklidir)

en: Cache Logged-in Users
tr: Giriş Yapmış Kullanıcıları Önbellekle

en: Cache Control Settings
tr: Önbellek Kontrol Ayarları

en: Excludes
tr: Hariç Tutulacak

en: Purge
tr: Temizle

en: Cache
tr: Önbellek

en: Unexpected cache rule %2$s found in %1$s file. This rule may cause visitors to see old versions of pages due to the browser caching HTML pages. If you are sure that HTML pages are not being browser cached, this message can be dismissed. (<a %3$s>Learn More</a>)
tr: %1$s dosyasında beklenmeyen önbellek kuralı %2$s bulundu. Bu kural, tarayıcının HTML sayfalarını önbelleğe alması nedeniyle, ziyaretçinin sayfanın eski sürümlerini görmesine neden olabilir. HTML sayfalarının tarayıcı önbelleğe alınamadığından eminseniz, bu ileti kapatılabilir. ( <a %3$s>Daha Fazla Bilgi Edinin</a>)

en: Current server time is %s.
tr: Sunucu zamanı %s.

en: Specify the time to purge the "%s" list.
tr: "%s" listesini temizlemek için bir zaman belirleyin.

en: Both %1$s and %2$s are acceptable.
tr: %1$s veya %2$s 'den herhangi biri kabul edilebilir.

en: Scheduled Purge Time
tr: Zamanlanmış Temizleme Saati

en: The URLs here (one per line) will be purged automatically at the time set in the option "%s".
tr: Buradaki URL'ler (her satırda bir adet) "%s" seçeneğinde belirtilen zamanda otomatik olarak temizlenirler.

en: Scheduled Purge URLs
tr: Temizlenmek için zamanlanmış URL'ler

en: Shorten query strings in the debug log to improve readability.
tr: Okunabilirliği arttırmak için hata ayıklama günlüğündeki query string'leri kısalt.

en: Log requested cookie values.
tr: İstenen çerez değerlerini kaydet.

en: Log File Size Limit
tr: Log Dosyası Boyutu Sınırı

en: <p>Please add/replace the following codes into the beginning of %1$s:</p> %2$s
tr: <p>Lütfen aşağıdaki kodları %1$s 'in başlangıcına ekleyin/değiştirin:</p> %2$s

en: %s file not writable.
tr: %s dosyası yazılabilir değil.

en: %s file not readable.
tr: %s dosyası okunamıyor.

en: Collapse Query Strings
tr: Query String'leri daralt

en: Log Cookies
tr: Cookie leri logla

en: ESI Settings
tr: ESI Ayarları

en: A TTL of 0 indicates do not cache.
tr: 0 Değerindeki TTL e önbellek lememeyi belirtir.

en: Recommended value: 28800 seconds (8 hours).
tr: Tavsiye edilen değer: 28800 saniye (8 saat).

en: Widget Cache TTL:
tr: Widget Önbellek TTL:

en: Enable ESI
tr: ESI'yi Etkinleştir

en: See <a %s>Introduction for Enabling the Crawler</a> for detailed information.
tr: Detaylı bilgi için <a %s>tarayıcıyı etkinleştirmeye giriş</a> sayfasını inceleyin.

en: Custom Sitemap
tr: Özel site haritası

en: Purge pages by relative or full URL.
tr: Sayfaları bağıl veya tam URL ile temizle.

en: The crawler feature is not enabled on the LiteSpeed server. Please consult your server admin or hosting provider.
tr: Tarama işlevi LiteSpeed sunucusunda etkinleştirilmemiş. Lütfen sunucu yöneticiniz veya yer sağlayıcınıza başvurun.

en: WARNING
tr: UYARI

en: <b>Last crawled:</b> %s item(s)
tr: <b>Son taranan:</b> %s öğe

en: The next complete sitemap crawl will start at
tr: Bir sonraki tam site haritası taraması şu zamanda başlayacak

en: Failed to write to %s.
tr: %s 'e yazma başarısız oldu.

en: Folder is not writable: %s.
tr: Klasör yazılabilir değil: %s.

en: Can not create folder: %1$s. Error: %2$s
tr: %1$s klasörü oluşturulamadı. Hata: %2$s

en: Folder does not exist: %s
tr: Klasör yok: %s

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the list.
tr: LiteSpeed Web sunucusu listeyi temizlemesi için bilgilendirildi.

en: Please visit the <a %s>Information</a> page on how to test the cache.
tr: Lütfen ön belleği nasıl test edeceğinizle ilgili <a %s>bilgi</a> sayfasını ziyaret edin.

en: Allows listed IPs (one per line) to perform certain actions from their browsers.
tr: Listedeki IP'lerin (her satırda bir adet) tarayıcıları ile belirli işlemleri yapmalarına izin verin.

en: Server Load Limit
tr: Sunucu yük limiti

en: Specify Number of Threads to use while crawling.
tr: Tarama sırasında kullanılacak thread sayısını belirtin.

en: Specify how long in seconds before the crawler should initiate crawling the entire sitemap again.
tr: Tarayıcının tüm site haritasını tekrar taraması için geçmesi gereken süreyi saniye cinsinden belirtin.

en: Crawl Interval
tr: Tarama aralığı

en: Interval Between Runs
tr: Çalışmalar arasında geçen süre

en: Specify time in seconds for the duration of the crawl interval.
tr: Tarama aralığı süresini saniye cinsinden belirtin.

en: Specify time in microseconds for the delay between requests during a crawl.
tr: Tarama sırasında istekler arasındaki bekleme süresini mikrosaniye cinsinden belirtin.

en: microseconds
tr: mikrosaniye

en: Then another WordPress is installed (NOT MULTISITE) at %s
tr: Sornasında %s konusmunda bir başka WordPress kurulumu yapılmış. (çoklu site değil)

en: LiteSpeed Cache Network Cache Settings
tr: LiteSpeed Cache ağ önbellek ayarları

en: Select below for "Purge by" options.
tr: "Şunları temizle" seçeneklerini belirtin. Her satıra bir adet.

en: No crawler meta file generated yet
tr: Tarayıcı meta dosyası oluşturulmayacak

en: Show crawler status
tr: Tarama durumunu göster

en: Watch Crawler Status
tr: Tarayıcı durumunu izle

en: Please see <a %s>Hooking WP-Cron Into the System Task Scheduler</a> to learn how to create the system cron task.
tr: Sistem cron görevinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için lütfen <a %s>sistem görev zamanlayıcısına WP-Cron entegrasyonu</a> bölümüne bakın.

en: Run frequency is set by the Interval Between Runs setting.
tr: Çalışma sıklığı çalışmalar arasında geçen süre ayarı ile belirlenir.

en: Manually run
tr: Elle çalıştır

en: Reset position
tr: Konumu sıfırla

en: Run Frequency
tr: Çalışma sıklığı

en: Cron Name
tr: Cron Adı

en: Crawler Cron
tr: Tarayıcı Cron İşleri

en: %d minute
tr: %d dakika

en: %d minutes
tr: %d dakika

en: %d hour
tr: %d saat

en: %d hours
tr: %d saat

en: Generated at %s
tr: %s de oluşturuldu

en: LiteSpeed Cache Crawler
tr: LiteSpeed Cache Tarayıcısı

en: Threads
tr: Thread (iş parçacığı) sayısı

en: Run Duration
tr: Çalışma süresi

en: Delay
tr: Gecikme

en: If there are any questions, the team is always happy to answer any questions on the <a %s>support forum</a>.
tr: Herhangi bir sorunuz varsa, ekip  <a %s> destek forum </a> sayfasında her zaman sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyar.

en: Crawler
tr: Tarayıcı

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all pages.
tr: LiteSpeed Web sunucusu tüm sayfaları temizlemesi için bilgilendirildi.

en: All pages with Recent Posts Widget
tr: Son yazılar bileşenini içeren tüm sayfalar

en: Pages
tr: Sayfalar

en: This will Purge Pages only
tr: Bu sadece sayfaları temizler

en: Purge Pages
tr: Sayfaları Temizle

en: For example, if the homepage for the site is located at %1$s, the shop page may be located at %2$s.
tr: Örneğin, site ana sayfası %1$s 'de bulunuyorsa, mağaza sayfası %2$s adresinde olabilir.

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Email Address
tr: E-Posta Adresi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Install Now
tr: Şimdi Kur

en: Purged the url!
tr: URL belleği temizlendi!

en: Purged the blog!
tr: Blog önbelleği temizlendi!

en: Purged All!
tr: Tüm bellek temizlendi!

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge error pages.
tr: LiteSpeed Web Sunucusu hata sayfalarını temizlemesi için bilgilendirildi.

en: If using OpenLiteSpeed, the server must be restarted once for the changes to take effect.
tr: OpenLiteSpeed kullanılıyorsa, değişikliklerin etkili olması için sunucunun yeniden başlatılması gerekir.

en: If not, please verify the setting in the <a href="%1$s">Advanced tab</a>.
tr: Aksi takdirde <a href="%1$s">Gelişmiş sekmesinden</a> ayarları kontrol edin.

en: If the login cookie was recently changed in the settings, please log out and back in.
tr: Oturum açma çerezi yakın zamanda değiştirildiyse lütfen oturumunu kapatıp tekrar açın.

en: However, there is no way of knowing all the possible customizations that were implemented.
tr: Öte yandan gerçekleştirilen olası tüm özelleştirmeleri bilmenin bir yolu yoktur.

en: The LiteSpeed Cache plugin is used to cache pages - a simple way to improve the performance of the site.
tr: LiteSpeed Cache eklentisi sayfaları önbellekten sunarak sitenin performansını basitçe iyileştirir.

en: The network admin setting can be overridden here.
tr: Ağ yöneticisi ayarı burada geçersiz kılınabilir.

en: Specify how long, in seconds, public pages are cached.
tr: Genele açık sayfaların önbellekte ne kadar süreyle tutulacağını saniye cinsinden belirtin.

en: Specify how long, in seconds, private pages are cached.
tr: Özel sayfaların önbellekte ne kadar süreyle tutulacağını saniye cinsinden belirtin.

en: It is <b>STRONGLY</b> recommend that the compatibility with other plugins on a single/few sites is tested first.
tr: Öncellikle bir veya bir kaç sitede diğer eklentilerle olan uyumluluğun test edilmesi <b>ŞİDDETLE</b> önerilir.

en: Purge pages by post ID.
tr: Post ID sine göre sayfaları temizleyin.

en: Purge the LiteSpeed cache entries created by this plugin
tr: Bu eklenti tarafından oluşturulan LiteSpeed önbellek kayıtlarını temizle

en: Purge %s error pages
tr: %s hata sayfalarını temizle

en: This will Purge Front Page only
tr: Bu sadece Ana Sayfa Önbellek kayıtlarını temizler

en: Purge pages by tag name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
tr: Sayfaları etiket adına göre temizle - ör. %1$s URL'si için %2$s kullanılmalıdır.

en: e.g. Use %s or %s.
tr: ör. %s veya %s kullanın.

en: Purge pages by category name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
tr: Sayfaları kategori adına göre temizle - ör. %1$s URL'si için %2$s kullanılmalıdır.

en: If only the WordPress site should be purged, use Purge All.
tr: Eğer sadece WordPress site ön belleği temizlenecekse Tümünü Temizle'yi kullanın.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge everything.
tr: LiteSpeed Web sunucusu her şeyi temizlemesi için bilgilendirildi.

en: Use Primary Site Configuration
tr: Birincil site yapılandırmasını kullan

en: This will disable the settings page on all subsites.
tr: Bu tüm alt sitelerdeki ayar sayfalarını devre dışı bırakacaktır.

en: Check this option to use the primary site's configuration for all subsites.
tr: Büm alt sitelerde birincil sitenin yapılandırmasını kullanmak için bu seçeneği işaretleyin.

en: Save Changes
tr: Değişikliği kaydet

en: The following options are selected, but are not editable in this settings page.
tr: Şu seçenekler seçili fakat ayarlar sayfasında düzenlenebilir değil.

en: The network admin selected use primary site configs for all subsites.
tr: Ağ yöneticisi tüm alt sitelerde birincil site yapılandırmasının kullanılmasını tercih etmiştir.

en: Empty Entire Cache
tr: Tüm Önbelleği Kaldır

en: This action should only be used if things are cached incorrectly.
tr: Bu işlem sadece yanlış önbellekleme yapıldı ise kullanılmalıdır.

en: Clears all cache entries related to this site, <i>including other web applications</i>.
tr: <i>Diğer web uygulamaları da dahil olmak üzere</i> bu siteyle ilgili tüm önbellek kayıtlarını temizler.

en: This may cause heavy load on the server.
tr: Bu sunucunuzda ağır yüke sebebiyet verebilir.

en: This will clear EVERYTHING inside the cache.
tr: Bu önbellek içindeki HERŞEYİ temizler.

en: LiteSpeed Cache Purge All
tr: Litespeed Cache Tüm Önbellek Kayıtlarını Temizle

en: If you would rather not move at litespeed, you can deactivate this plugin.
tr: Litespeed' dışında bir sunucuya geçiş yaparsanız, bu eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Create a post, make sure the front page is accurate.
tr: Bir yazı oluşturun, ana sayfanın doğru göründüğünden emin olun.

en: Visit the site while logged out.
tr: Siteyi oturum kapalıyken ziyaret edin.

en: Examples of test cases include:
tr: Örnek test senaryoları:

en: For that reason, please test the site to make sure everything still functions properly.
tr: Bu nedenle, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için siteyi test edin.

en: This message indicates that the plugin was installed by the server admin.
tr: Bu mesaj eklentinin sunucu yöneticisi tarafından kurulduğunu gösterir.

en: LiteSpeed Cache plugin is installed!
tr: LiteSpeed Cache Eklentisi kuruldu!

en: Debug Log
tr: Hata Ayıklama Günlüğü

en: Admin IP Only
tr: Yalnızca Yönetici IP'si

en: The Admin IP option will only output log messages on requests from admin IPs.
tr: Yönetici IP seçeneği, günlük iletilerini yalnızca yönetici IP’lerinden gelen isteklerde çıkartır.

en: Specify how long, in seconds, REST calls are cached.
tr: Rest çağrılarının ne kadar süreyle önbellekte tutulacağını saniye cinsinden belirtin.

en: The environment report contains detailed information about the WordPress configuration.
tr: Ortam raporu WordPress yapılandırması ile ilgili detaylı bilgiler içerir.

en: The server will determine if the user is logged in based on the existance of this cookie.
tr: Sunucu, bu çerezin varlığına bağlı olarak kullanıcının oturum açıp açmadığını belirleyecektir.

en: Note
tr: Not

en: After verifying that the cache works in general, please test the cart.
tr: Önbelleğin genel olarak çalıştığını doğruladıktan sonra, lütfen sepeti test edin.

en: When enabled, the cache will automatically purge when any plugin, theme or the WordPress core is upgraded.
tr: Açık konumdayken herhangi bir eklenti, tema veya WordPress çekirdeği yükseltildiğinde önbellek otomatik olarak temizlenir.

en: Purge All On Upgrade
tr: Güncellemede tümünü temizle

en: Use Front Page TTL for the Shop Page
tr: Mağaza Sayfası için Ön Sayfa TTL'yi kullanın

en: Product Update Interval
tr: Ürün Güncelleme Aralığı

en: Checking this option will force the shop page to use the front page TTL setting.
tr: Bu seçeneği işaretlemeniz, mağaza sayfasını ön sayfa TTL ayarını kullanmak için  zorlayacaktır.

en: Determines how changes in product quantity and product stock status affect product pages and their associated category pages.
tr: Ürün miktarı ve ürün stok durumundaki değişikliklerin ürün sayfalarını ve bunlarla ilişkili kategori sayfalarını nasıl etkileyeceğini belirler.

en: Always purge both product and categories on changes to the quantity or stock status.
tr: Miktar veya stok durumundaki değişikliklerde daima ürün ve kategorileri önbellekten temizle.

en: Do not purge categories on changes to the quantity or stock status.
tr: Miktar veya stok durumundaki değişikliklere göre kategorileri temizleme.

en: Purge product only when the stock status changes.
tr: Stok durumu değiştiğinde sadece ürün ile ilgili ön belleği temizle.

en: Purge product and categories only when the stock status changes.
tr: Ürünü ve kategorileri sadece stok durumu değiştiğinde temizle.

en: Purge categories only when stock status changes.
tr: Stok durumu değiştiğinde sadece kategori ile ilgili ön belleği temizle.

en: Purge product on changes to the quantity or stock status.
tr: Stok durumu veya miktarı değiştiğinde sadece ürün ile ilgili ön belleği temizle.

en: Htaccess did not match configuration option.
tr: Htaccess yapılandırma seçeneğiyle eşleşmedi.

en: If this is set to a number less than 30, feeds will not be cached.
tr: Bu, 30’dan küçük bir sayıya ayarlanırsa, akışlar önbelleğe alınmaz.

en: Specify how long, in seconds, feeds are cached.
tr: Akışlarının önbelleğe alınma süresini saniye cinsinden belirtin.

en: Default Feed TTL
tr: Varsayılan akış TTL'i

en: Failed to get %s file contents.
tr: %s dosyası içeriği okunamadı.

en: Caching these pages may improve server performance by avoiding unnecessary PHP calls.
tr: Bu sayfaların önbelleklenmesi gereksiz PHP çağrılarını önleyerek sunucu performansını artırabilir.

en: Some themes and plugins add resources via a PHP request.
tr: Bazı temalar ve eklentiler kaynakları PHP istekleri ile ekler.

en: Caching this resource may improve server performance by avoiding unnecessary PHP calls.
tr: Bu kaynağı önbelleğe alma, gereksiz PHP çağrılarını önleyerek sunucu performansını artırabilir.

en: favicon.ico is requested on most pages.
tr: favicon.ico bir çok sayfada çağrılır.

en: Cache favicon.ico
tr: favicon.ico dosyasını önbelleğe al

en: Disabling this option may negatively affect performance.
tr: Bu seçeneği kaldırmak performansı olumsuz etkileyebilir.

en: Invalid login cookie. Invalid characters found.
tr: Geçersiz giriş çerezi. Geçersiz karakterler bulundu.

en: WARNING: The .htaccess login cookie and Database login cookie do not match.
tr: UYARI: .htaccess oturum açma çerezi ve veritabanı oturum açma çerezi eşleşmiyor.

en: Invalid login cookie. Please check the %s file.
tr: Geçersiz giriş çerezi. Lütfen %s dosyasını kontrol edin.

en: The cache needs to distinguish who is logged into which WordPress site in order to cache correctly.
tr: Ön belleğin doğru çalışması için WordPress sitenize hangi kullanıcının giriş yaptığını ayırt edebilmesi gerekir.

en: There is a WordPress installed for %s.
tr: %s için bir WordPress kurulumu var.

en: Example use case:
tr: Örnek kullanımı:

en: The cookie set here will be used for this WordPress installation.
tr: Burada belirtilen çerez WordPress kurulumu için kullanılacaktır.

en: If every web application uses the same cookie, the server may confuse whether a user is logged in or not.
tr: Her web uygulaması aynı çerez bilgisini kullanıyorsa, sunucu kullanıcının oturup açıp açmadığını karıştırabilir.

en: This setting is useful for those that have multiple web applications for the same domain.
tr: Bu ayar, aynı alan adı için birden fazla web uygulaması olması durumunda kullanışlıdır.

en: The default login cookie is %s.
tr: Varsayılan giriş çerezi %s.

en: MUST BE UNIQUE FROM OTHER WEB APPLICATIONS.
tr: DİĞER WEB UYGULAMALARINDAN BENZERSİZ OLMASI GEREKİR.

en: No spaces and case sensitive.
tr: Boşluk olmamalıdır büyük / küçük harf duyarlıdır.

en: SYNTAX: alphanumeric and "_".
tr: SYNTAX: alfanümerik ve “_”.

en: Login Cookie
tr: Giriş çerezi

en: More information about the available commands can be found here.
tr: Kullanılabilir komutlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

en: These settings are meant for ADVANCED USERS ONLY.
tr: Bu ayarlar SADECE YETKİN KULLANICILAR içindir.

en: Current %s Contents
tr: Mevcut %s içeriği

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Purge List
tr: Temizleme listesi

en: Purge By...
tr: Şunu baz alarak temizle...

en: Tag
tr: Etiket

en: Category
tr: Kategorisi

en: NOTICE: Database login cookie did not match your login cookie.
tr: DİKKAT: Veritabanı oturum açma çerezi sizin giriş çerezinizle uyuşmuyor.

en: Purge url %s
tr: URL yi temizle %s

en: Purge tag %s
tr: %s etiketini temizle

en: Purge category %s
tr: %s Kategorisini önbellekten sil

en: When disabling the cache, all cached entries for this site will be purged.
tr: Önbellek devre dışı bırakılırken bu site için var olan tüm önbellek kayıtları temizlenir.

en: NOTICE
tr: DİKKAT

en: This setting will edit the .htaccess file.
tr: Bu ayar .htaccess dosyasını düzenleyecektir.

en: LiteSpeed Cache View .htaccess
tr: LiteSpeed Cache .htaccess'i görüntüleyin

en: Failed to back up %s file, aborted changes.
tr: %s dosyası yedeklenemedi, değişiklikler iptal edildi.

en: Do Not Cache Cookies
tr: Cookie leri Önbellekleme

en: Do Not Cache User Agents
tr: Tarayıcı kimlik bilgilerini önbelleğe alma

en: This is to ensure compatibility prior to enabling the cache for all sites.
tr: Bu ön belleği tüm sitelerde etkinleştirmeden önce uyumluluğu sağlamak içindir.

en: Network Enable Cache
tr: Ağ önbellek etkinleştirme

en: NOTICE:
tr: DİKKAT:

en: Other checkboxes will be ignored.
tr: Diğer onay kutuları yok sayılır.

en: Select "All" if there are dynamic widgets linked to posts on pages other than the front or home pages.
tr: Ön veya ana sayfa dışındaki sayfalardaki yayınlarla bağlantılı dinamik widget'lar varsa "Tümü" seçeneğini belirleyin.

en: List of Mobile User Agents
tr: Mobil tarayıcı kimliği listesi

en: File %s is not writable.
tr: %s Dosyası yazılabilir değil.

en: JS Settings
tr: JS Ayarları

en: Manage
tr: Yönet

en: Default Front Page TTL
tr: Varsayılan Ana Sayfa TTL

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the front page.
tr: LiteSpeed Web Sunucusu ana sayfa ön belleğinin temizlenmesi için bilgilendirildi.

en: Purge Front Page
tr: Ana Sayfa Önbellek Kayıtlarını Temizle

en: Example
tr: Örnek

en: All tags are cached by default.
tr: Tüm etiketler varsayılan olarak önbelleklenir.

en: All categories are cached by default.
tr: Tüm kategoriler varsayılan olarak önbelleklenir.

en: To do an exact match, add %s to the end of the URL.
tr: Tam eşleme yapmak için, %s 'i URL sonuna ekle.

en: The URLs will be compared to the REQUEST_URI server variable.
tr: URL’ler, REQUEST_URI sunucu değişkeniyle karşılaştırılacaktır.

en: Select only the archive types that are currently used, the others can be left unchecked.
tr: Yalnızca şu anda kullanılan arşiv türlerini seçin, diğerleri işaretlenmeden bırakılabilir.

en: Notes
tr: Notlar

en: Use Network Admin Setting
tr: Ağ yönetici ayarlarını kullanın

en: Disable
tr: Devre Dışı Bırak

en: Enabling LiteSpeed Cache for WordPress here enables the cache for the network.
tr: WordPress için LiteSpeed Cache'i etkinleştirmek ağ için ön belleği etkinleştirecektir.

en: Disabled
tr: Devre dışı bırakılmış

en: Enabled
tr: Etkinleştir

en: Do Not Cache Roles
tr: Önbellekleme Kuralları

en: Outputs to WordPress debug log.
tr: WordPress hata ayıklama günlüğüne yazar.

en: Debug Level
tr: Hata ayıklama düzeyi

en: Notice
tr: Uyarı

en: Term archive (include category, tag, and tax)
tr: Terim arşivi (kategori, etiket ve taksonomi dahil)

en: Daily archive
tr: Günlük arşiv

en: Monthly archive
tr: Aylık arşiv

en: Yearly archive
tr: Yıllık arşiv

en: Post type archive
tr: Posta türü arşivi

en: Author archive
tr: Yazar Arşivi

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Front page
tr: Ön sayfa

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Select which pages will be automatically purged when posts are published/updated.
tr: Yazılar yayımlandığında / güncellendiğinde hangi sayfaların otomatik olarak temizleneceğini seçin.

en: Auto Purge Rules For Publish/Update
tr: Yayım / Güncelleme İçin otomatik temizleme kuralları

en: Default Public Cache TTL
tr: Varsayılan Genel Önbellek TTL değeri

en: seconds
tr: saniye

en: Admin IPs
tr: Admin IP leri

en: General
tr: Genel

en: LiteSpeed Cache Settings
tr: LiteSpeed Cache Ayarları

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all LSCache entries.
tr: LiteSpeed Web Server tüm LSCache kayıtlarını temizlemek için bilgilendirildi.

en: Purge All
tr: Tümünü temizle

en: Settings
tr: Seçenekler
