Telsiz Ortodontik Tedavi

İnvisalign tedavisi, ortodonti tedavisinin popüler yöntemlerindendir. Günümüzde telsiz ortodonti veya şeffaf diş teli olarak bilinen Invisalign tedavisi, hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ortodonti tedavisine göre temel farkı, diş teli takmadan dişlerin çapraşık yapısının düzenlenmesini sağlamaktır.
Pek çok hasta, invisalign tedavisi sonrasında nasıl bir diş düzenine kavuşacağını merak eder. Invisalign tedavisine başlarken dişlerinizin genel görünümünü üç boyutlu model üzerinde deneyimleyebilme şansına da sahipsiniz

Invisalign tedavi son derece rahattır. Klasik ortodonti tedavisinde kullanılan braket tarzında apareyler kullanılmaz. Kullanışlı ve pratik bir deneyim sunar. Metal olmadığından ağız içinde yara gibi tahribat oluşmaz. Konuşma esnasında herhangi bir sıkıntı yaşatmaz.

Gündelik yaşamınızda olumsuz herhangi bir problemle hiçbir şekilde karşılaşmazsınız. Tedavi sürecinde dahi özgürce gülümseyebilirsiniz. Çünkü, telleriniz dışarıdan görünmez. Plaklarınızı bir şeyler yiyip içerken, dişlerinizi fırçalarken kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Invisalign plaklarınızın bakımını düzenli olarak sabah/akşam ılık su ile fırçalayarak yapabilirsiniz.

Ortodontistinizin vereceği düzelticilerin her birinin 2 hafta takılması gerekmektedir. Düzeltici plakların günlük hayatta aksatılmadan kullanılması gerektiğini unutmamalısınız. 2 haftalık periyotlarla yenilenen düzelticilerin her biri dişlerinizi mükemmel forma kavuşturacaktır.

Tedavi süreci vakadan vakaya değişir. Toplamda 1-1,5 sene içerisinde mükemmel dişlere ve gülüşlere kavuşabilirsiniz.